Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-23-2018, 13:07
monika23 monika23 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z jednej strony wydawało by się, że native speaker będzie lepszym nauczycielem języka, ale z drugiej zaś nauczyciel niebędący rodzimym użytkownikiem języka czasami lepiej potrafi wytłumaczyć skomplikowane zagadnienia gramatyczne, gdyż sam przebył tę drogę i sam kiedyś uczył się tego języka. Ma też inne spojrzenie na język, choć myślę, że na wyższym poziomie nauki lepiej jednak kiedy nauczycielem jest native speaker.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-18-2019, 18:09
aleste11 aleste11 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja studiując język niemiecki zdecydowanie wolałam zajęcia z Native Speakerami, zwlaszcza, że jeśli chodzi o niemiecki to często mocno słyszalny jest nasz słowiański akcent. Ale z drugiej strony uważam, że najlepsze przedmioty dla rodzimych użytkowników języka to kulturoznawstwo, literatura itd., a niekoniecznie gramatyka, bo często nie rozumieją oni naszych problemów, gdy np. w języku polskim dany czasownik wymaga innego przypadku itd.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-18-2019, 22:12
SBorowiczDuwe SBorowiczDuwe jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez ak1111 Pokaż post
W ostatnim czasie uczestniczyłam w kursie językowym w Niemczech, który prowadzony był przez Niemkę. Tu nasunęło mi się pytanie- czy rodzimy użytkownik języka może być dobrym nauczycielem języka? Mam tutaj na myśli gramatykę. Podczas kursu prowadząca nie była w stanie wytłumaczyć niektórych reguł gramatycznych, co nie było problemem dla prowadzących, nie pochodzących z Niemiec..
To zależy jak przygotowany jest nauczyciel. W Niemczech ja również uczestniczyłam w kursach prowadzonych przez Niemkę (poziomy A2 i B1) - Petra, bo tak jej było na imię, nie miała problemów z żadnymi pytaniami, na wszystkie odpowiadała jasno i wyczerpująco.

Pomagałam także nauczycielce uczącej obcokrajowców polskiego - również była bardzo kompetentna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-19-2019, 00:13
nataliasetlak33@gmail.com nataliasetlak33@gmail.com jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nauka z native speaker'ami może nam dać wiele korzyści, ale wydaje mi się, że lepiej być już na jakimś zaawansowanym poziomie, wtedy więcej się nauczymy jeśli mamy już jakieś podstawy.

Jednak z mojego doświadczenia wiem, że tak jak autorce tego wątku, niektórym nativom cięzko jest wytłumaczyć wiele struktur gramatycznych, oni po prostu tego nie czują, wydaje im się to jak najbardziej normalne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.