Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-11-2020, 18:49
Hikari Hikari jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Pytanie o akcent w języku angielskim

Witam Was. Mam do Was pytanie odnośnie wyboru angielskiego akcentu.
Założę się, że wśród Was są osoby które były nastawione na opanowanie brytyjskiej wymowy, ale na przykład w trakcie nauki zdecydowały się przesiąść na - być może łatwiejszą, nie wiem - wersję amerykańską. Mój problem polega na tym, że nie bardzo wiem której wersji mam się uczyć. Angielski traktuję wyłącznie jako narzędzie do komunikacji. Do Ameryki mnie nie ciągnie, ale to amerykańska wersja języka jest tą bardziej powszechną, choć samo brzmienie akcentu też mi nie podchodzi. Wprost odwrotnie mam z Wielką Brytanią, ale założę się, że poza wyspami ta odmiana angielskiego nie będzie bardziej przydatna np. w Europie, choć może się mylę. Słyszałem już wiele historii ludzi którzy uczyli się brytyjskiej wersji i byli wyśmiewani, albo mieli spore trudności w nawiązaniu kontaktu i mieszały im się akcenty. Cóż, w dobie internetu wychodzę z założenia, że nie ma dziś problemu z byciem konsekwentnym w danej odmianie języka, jeśli sami tego chcemy.
Moje pytanie brzmi - używać brytyjskich wyrażeń z amerykańskim akcentem? Czy może uczyć się jednak brytyjskiej wersji?
Jako, że nie mam za bardzo możliwości konwersacji w brytyjskiej wersji, to znalazłem American Corner w moim mieście, więc miałbym okazję odbyć konwersacje. No i teraz nie wiem której wersji lepiej jest się uczyć, która byłaby bardziej praktyczna do komunikacji z innymi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.