Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-12-2018, 22:22
yuliiadyvoniak yuliiadyvoniak jest offline
Kumotr

Domyślnie Czytanie w języku angielskim

Hejka

Wszyscy wiedzą, że czytanie książek w języku angielskim jest bardzo dobre dla rozwijania wiedzy i słownictwa itp.
Ktoś jednak ma trudności z czytaniem takich angielskich książek jak ja ..
Przyczyną może być brak słownictwa, brak zainteresowania czytaniem, brak pomysłu na czytanie itp.

Chciałabym cię zapytać, jaka jest twoja sekretna wskazówka, żeby wesoło czytać angielską książkę.
Co byś zrobił, gdybyś miał tyle słownictwa, którego nie znasz podczas czytania?
Jak koncentrujesz się na czytaniu przez długi czas, jak ponad godzinę?
Czy byłeś osobą, która miała trudności z czytaniem? Jeśli tak, to w jaki sposób ćwiczyłeś i rozkoszujesz się czytaniem książek?
Czy masz taki sam problem jak ja?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-12-2018, 22:48
bfree bfree jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie ma sensu męczyć się i czytać na siłę Shakespeare'a. Najlepiej dopasować jest lekturę do siebie. Najlepiej zaczynać od uproszczonych wersji lektur, np. Penguine Reader (poziomu od A1 do C1). Część z nich ma załączoną płytę z zadaniami. Jeśli z nimi nie będzie problemu, to można sięgnąć po pozostałe pozycje oryginalne. Dodatkowo warto pomyśleć o audiobookach. Są też inne opcje, mi osobiście spodobały się kryminały (np. wydawane przez Edgard, Compact, Lernkrimi i inne). Czytaj książkę po 45 minut dziennie lub krócej. Wybieraj książki, które Ciebie zainteresują (historia, romanse, finanse, kryminał, science fiction, co tylko chcesz).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-13-2018, 19:56
Biuro.Tlumaczen.Polglish's Avatar
Biuro.Tlumaczen.Polglish Biuro.Tlumaczen.Polglish jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się - na naprawdę trudne książki przyjdzie czas, najlepiej zacząć od lektur lekkich, łatwych i przyjemnych, a już na sto procent odpowiadających naszym upodobaniom, gdyż dopiero wtedy będziemy czuć motywację żeby przeczytać je do końca
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-17-2018, 09:35
kost kost jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Lepiej zacząć od łatwiejszych tekstów i z czasem zwiększać poziom trudności. Na początku męczy ciągle sprawdzanie znaczeń w słowniku, ale z czasem się zapamiętuje powtarzające się słowa. Mi czytanie naprawdę bardzo pomogło wzbogacić słownictwo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-17-2018, 10:33
Biuro.Tlumaczen.Polglish's Avatar
Biuro.Tlumaczen.Polglish Biuro.Tlumaczen.Polglish jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

To prawda, jeżeli na początku zabierzemy się za zbyt skomplikowany materiał, to trudno będzie o zauważalne postępy, jako że większość czasu zajmie po prostu sprawdzanie wszystkich możliwych nieznanych nam słówek Zwiększanie stopnia trudności jest bezsprzecznie najlepszą metodą
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-17-2018, 12:43
DanutaMariaLis's Avatar
DanutaMariaLis DanutaMariaLis jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się z powyższymi komentarzami. Lepiej jest nie zaczynać od zbyt wysokiego poziomu, tylko od czegoś na naszym poziomie. Trudniej jest się skoncentrować na skomplikowanym tekście, co chwilę sprawdza się słówka i po 5 minutach nie pamięta się, o czym był początek.

Na początku nauki języka nie jestem w stanie przeczytać więcej niż kilka zdań na raz. Myślę, że na poziomie, np. A2 nie na sensu sięgać do kilkudziesięciostronicowe teksty. Przez to można się jedynie zniechęcić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-18-2018, 15:02
eani eani jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Najłatwiej znaleźć motywację do przeczytania książki, która cię interesuje, bo wtedy czytasz też dla przyjemności, a nie tylko dlatego, że książka napisana jest po angielsku. Wybierz książkę autora, którego lubisz, albo nową część lubianej serii, która jeszcze nie została przetłumaczona na polski.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-18-2018, 19:08
ladygodiva ladygodiva jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Warto zacząć od czytania książek, które już znamy z tłumaczenia i wiemy, że nam się podobają. Wtedy mniej się będziemy stresować nieznanymi słowami i łatwiej zgadnąć ich znaczenie z kontekstu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-18-2018, 19:42
Marta1996 Marta1996 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Wg mnie najlepiej jest posiadać wersję polską i angielską tej samej powieści, by móc ją sobie na bieżąco porównywać i w ten sposób zaznajamiać z nowym słownictwem. Oczywiście swoją przygodę z czytaniem książek w języku angielskim warto zacząć od tematyki, którą się interesuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-25-2018, 21:55
aghkopinska aghkopinska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się z przedmówcami, najlepiej zacząć od książek z dość prostym słownictwem - sama zaczynałam od lektur z Penguin Readers. Bardzo wygodne jest również czytanie dzieł obcojęzycznych na czytniku ebooków - niektóre mają wbudowane słowniki i aby poznać znaczenie danego słowa, wystarczy na nie kliknąć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.