Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-12-2018, 08:29
mDominika mDominika jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie zgadzam się, że polska wersja Wikipedii jest tak bardzo do tyłu względem angielskiej. Owszem - może nie jest aż tak rozbudowana, ale i tak należy do światowej czołówki i przeważnie jakość artykułów jest naprawdę dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-12-2018, 09:03
Biuro.Tlumaczen.Polglish's Avatar
Biuro.Tlumaczen.Polglish Biuro.Tlumaczen.Polglish jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się. Niesamowite ilu Polaków pracuje nad tym, aby nasza wersja Wikipedii była jak najbogatsza i jak najobszerniejsza. Do angielskiej wersji nieco jej jeszcze brakuje, ale uważam że nie ma się zupełnie czego wstydzić!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-12-2018, 13:25
Scarlett3's Avatar
Scarlett3 Scarlett3 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Świetnie, że wyszedł ten temat tutaj. Osobiście bardzo lubię korzystać z Wiki do tłumaczeń oraz pracy z językiem i częściej jednak używam angielskiej wersji niż polskiej. Na pewno nasza Wikipedia bardzo się rozwinęła i coraz więcej jest artykułów godnych zaufania, niemniej w ważnych terminach wolę zajrzeć na angielską.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-12-2018, 14:45
Biuro.Tlumaczen.Polglish's Avatar
Biuro.Tlumaczen.Polglish Biuro.Tlumaczen.Polglish jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się, w wersji angielskiej jest o wiele więcej informacji, szczegółów i ilustracji, z których można skorzystać podczas tłumaczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-03-2018, 14:37
aniatwardowska12 aniatwardowska12 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Angielska wiki to całkiem super baza przy sprawdzaniu nazw własnych. Warto do niej zajrzeć nawet jeśli nie tłumaczymy z/na angielski. Znacznie więcej odnośników i do większej ilości jezyków, większe szanse na znalezienie dobrej nazwy no i bardziej wiarygodna bibliografia często co przy hasłach z wiki jest bardzo istotne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-03-2018, 21:19
nieshka nieshka jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Podobnie jak duża część osób wypowiadających się na ten temat również uważam Wiki za dobry punkt startowy, ale nie opierałabym się na niej w 100%. Zawsze wydaje mi się, że warto rzucić okiem na bibliografię - zdarzało mi się znaleźć tam zaskakująco przydatne źródła. Najważniejsza jest po prostu zasada ograniczonego zaufania i wtedy można Wiki uznać za dość przydatne narzędzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-04-2018, 09:09
KamilaJagoda KamilaJagoda jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Zgadzam się z przedmówczynią. Wikipedia pomaga mi przy tłumaczeniu szczególnie nazw własnych albo jakiś utartych wyrażeń. Czasami czytam też opis, bo można znaleźć jakieś ciekawe wyrażenia związane z tematem. Zazwyczaj używam jej w poszukiwaniu na język francuski i zwykle się sprawdza. Jednak zawsze podchodzę do tego ostrożnie i dla pewności sprawdzam na innych stronach czy takie wyrażenie/nazwa występuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-06-2018, 20:13
Agapur93 Agapur93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wydaje mi się, że raczej można ufać Wikipedii, przynajmniej w zakresie podstawowych faktów. W przypadku bardzo szczegółowych informacji często można zauważyć spore rozbieżności między różnymi źródłami. Wikipedię może tworzyć każdy i tym sposobem łatwo o błędy. Jako tłumacz czesto jednak sprawdzam na Wikipedii tłumaczenia nazw własnych, pisownię imion i nazwisk, nazwy chorób, roślin i wielu innych rzeczy. Raczej nei natrafiłam jak dotąd na błędy w nazewnictwie, zwłaszcza, ze często w nawiasie są inne znane określenie na coś alternatywna pisownia, itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-11-2018, 00:06
Annie16 Annie16 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Według mnie Wikipedia jest bardzo użyteczna. Nie raz spotykamy się z tłumaczeniem tekstów, której tematyka jest nam obca. Szybkie sprawdzenie wiadomości może zdecydowanie usprawnić proces tłumaczeniowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.