Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-01-2017, 10:09
Hikari Hikari jest offline
Kumotr

Domyślnie Trudne aspekty w nauce j. tajskiego

Co sądzicie? Uczył się ktoś? Jak sobie radzicie z tonami i gramatyką? Łatwiejszy czy trudniejszy od takiego japońskiego/chińskiego?
Warto się uczyć?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-25-2017, 18:41
Lashike's Avatar
Lashike Lashike jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie uczę się, jednak słyszałam, że po osiągnięciu pewnego wieku (bodajże max. 20 lat), przestaje się rozwijać krtań, przez co już nie jest się w stanie nauczyć poprawnego wymawiania niektórych głosek w tajskim. I odwrotnie, Tajowie nie wymówią naszych głosek poprawnie, taki język.

Literki na pewno łatwiejsze, bo jest ich o wieeeele mniej niż hanzi w chińskim czy kanji, hiragany i katakany w japońskim.

Reszty nie wiem, przepraszam.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-31-2018 o 15:56. Powód: brak kropki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-18-2017, 19:19
machajek machajek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nigdy wcześniej nie słyszałem o tym, że nie da się nauczyć tajskiego po osiągnięciu 20 lat życia. Ciekawe! Kiedyś słyszałem coś podobnego o chińskim, że ponoć jest tak trudny, że jeśli nie zacznie się od małego, to potem nie będzie się go w stanie nauczyć, co w zasadzie okazuje się nieprawdą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-26-2017, 21:34
nikolasok23 nikolasok23 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez machajek Pokaż post
Nigdy wcześniej nie słyszałem o tym, że nie da się nauczyć tajskiego po osiągnięciu 20 lat życia. Ciekawe! Kiedyś słyszałem coś podobnego o chińskim, że ponoć jest tak trudny, że jeśli nie zacznie się od małego, to potem nie będzie się go w stanie nauczyć, co w zasadzie okazuje się nieprawdą.
Jako Polacy mamy tą łatwość, że wymowę mamy na tyle skomplikowaną, że te chińskie nie powinny stanowić problemu, za to ludzie posługujący się na co dzień mniej skomplikowaną wymową mogą mieć problemy i to nie tylko z językami azjatyckim (wystarczy posłuchać większości Europejczyków próbujących mówić po polsku). Ale ten tajski mnie zaintrygował, w najbliższym czasie posprawdzam jak to wygląda w rzeczywistości.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-31-2018 o 15:57. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-12-2018, 14:25
flyakite flyakite jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Moja znajoma Tajka opowiadała mi, że większość ludzi nawet nie słyszy różnic między tymi jej pokazowymi 10 możliwościami wymowy słowa /tong/. Każde ma inne znaczenie i popisuje się nimi na imprezach, podczas których ludzie zgadują, czy dalej mówi pierwszy wyraz czy już kolejny itd. Nikt nie zna jej prawdziwego imienia, ponieważ w Polsce i tak nikt nie potrafił go wymówić. 5 lat temu, gdy przyjechała tu na studia wymyśliła sobie nowe imię. A sama, choć wychowała się w Tajlandii, niestety nie umie pisać w tym języku, ponieważ od dziecka wysyłano ją do szkół międzynarodowych. Za to często opowiada nam o szyku zdania i tym, jak nieskomplikowana jest budowa zdania. Dlatego sądzę, że jest to język trudniejszy pod względem wymowy, ale zdecydowanie łatwiejszy jeśli chodzi o gramatykę.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-31-2018 o 15:59. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-18-2018, 19:43
Hikari Hikari jest offline
Kumotr

Domyślnie

A jest tu ktoś kto uczy się tajskiego?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki