Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-14-2018, 22:21
DanaDan DanaDan jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, ze uczyć się, uczyć się czegoś nowego zawsze warto. A jeśli dodatkowo chciałoby się związać soją karierę, życie z tym krajem, to ma bata. Na poziomie handlowym, czy naukowym, to jak będą postrzegać kogoś kto miesza jakieś polsko-czeskie zlepki. Jeśli chce się być należycie potraktowanym przez drugą stroną, to trzeba jej okazać szacunek.. A zademonstrowanie dobrej znajomości języka, to właśnie krok ku temu...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-10-2018, 14:41
gregory1992 gregory1992 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Język czeski jest bardzo przyjemny do nauki, choć gramatyka opiera się po części na języku niemieckim, ale najlepsze jest to, że ma sporo naleciałości z języka staropolskiego, choćby dla poznania fałszywych przyjaciół polsko-czeskich, często są to dość zabawne kwestie tu próbki false friends: [url]https://en.wikibooks.org/wiki/False_Friends_of_the_Slavist/Polish-Czech[/url]

Jakbyś chciała się uczyć czeskiego, zawsze możesz napisać PW i podeślę Ci dostępne kursy podstawowe w internecie, polecam też oglądać czeskie seriale i słuchać muzyki czeskiej. Czytanie czeskich portali też jest w porządku. Mnie zabawę telefonem czy siedzenie na Facebooku umila czeskie menu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-11-2018, 22:43
puma.domowa puma.domowa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez gregory1992 Pokaż post
Język czeski jest bardzo przyjemny do nauki, choć gramatyka opiera się po części na języku niemieckim, ale najlepsze jest to, że ma sporo naleciałości z języka staropolskiego, choćby dla poznania fałszywych przyjaciół polsko-czeskich, często są to dość zabawne kwestie tu próbki false friends: [url]https://en.wikibooks.org/wiki/False_Friends_of_the_Slavist/Polish-Czech[/url]

Jakbyś chciała się uczyć czeskiego, zawsze możesz napisać PW i podeślę Ci dostępne kursy podstawowe w internecie, polecam też oglądać czeskie seriale i słuchać muzyki czeskiej. Czytanie czeskich portali też jest w porządku. Mnie zabawę telefonem czy siedzenie na Facebooku umila czeskie menu
Nie pamiętam, czy wspominałam o czeskim radiu - można np. słuchać w sieci, np. Radia Orion, Radia Hey.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-12-2018, 13:52
flyakite flyakite jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja chciałabym w przyszłości wyjechać z kraju i myślę o emigracji do Czech. Mieszkałam i pracowałam przez kilka miesięcy w tym kraju i pokochałam ludzi, kuchnię, a nawet sposób myślenia o nadchodzących weekendach. Z Czech też blisko by mi było odwiedzać krewnych rozsianych po Polsce i Niemczech.
Niestety w moim mieście nie ma żadnych kursów języka czeskiego, korepetytorów jest trzech na krzyż i żaden nie odpisuje na wiadomości. Studenci, którzy mieli okazję wyjechać do Czech na Erazmusa, polecali mi kursy w Pradze, ale przy pełnym etacie nie bardzo mogę sobie pozwolić na miesięczny kurs intensywny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.