Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-09-2011, 12:00
eufrozyne's Avatar
eufrozyne eufrozyne jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Bydgoszcz
Domyślnie Festiwale a zdobywanie doświadczenia

Dobra rada dla wszystkich początkujących. Jeśli tylko macie trochę czasu wciskajcie się na wszelkie festiwale jako wolontariusze.

Ja, jak już wspominałam, jestem kulturoznawcą i brałam udział w festiwalach takich jak: Camera Obscura czy Camerimage. To właśnie te festiwale skłoniły mnie do tego, aby bliżej zainteresować się zawodem tłumacza. Zajmowałam się na nich zarówno tłumaczeniem pisemnym jak i ustnym. Dlatego polecam wszystkim spróbowanie swoich sił, bo to pomoże wam się przekonać czy ten zawód jest dla was.

Jednocześnie chciałabym zapytać czy ktoś z was ma podobne doświadczenia i może coś polecić innym?

Ostatnio edytowane przez marta22100 : 07-12-2014 o 14:14.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-09-2011, 18:01
Joli Joli jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Zgadzam się, że udział w festiwalach może podnieść kwalifikacje jako tłumacza. Ja pracowałam jako wolontariuszka na Festiwalu Filmów Rosyjskich i miałam możliwość nie tylko wykonywania pisemnych tłumaczeń, ale także ustnych oraz możliwość rozmawiania z rosyjskimi gośćmi. To ostatnie było bardzo ubogacającym doświadczeniem; natomiast przekonałam się, że nad tłumaczeniami ustnymi muszę jeszcze popracować Takie tłumaczenia, zwłaszcza dla początkujących tłumaczy wymagają niesamowitego opanowania stresu, tremy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2011, 00:19
eufrozyne's Avatar
eufrozyne eufrozyne jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Bydgoszcz
Domyślnie

Trema mi mijała w miarę jak poznawałam te osoby, mówiło mi się coraz łatwiej z każdym dniem, a teraz jak mam z kimś porozmawiać po angielsku jest to dla mnie o wiele mniej stresujące niż kiedyś.

No i przekonałam się, że tłumacz to jest zawód, który mogłabym wykonywać
Stary 08-13-2011, 14:59
wiedziemka's Avatar
wiedziemka wiedziemka jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Otwock
Domyślnie

Ja byłam na wolontariacie na Europejskich Dniach Dobrosąsiedztwa na granicy polsko-ukraińskiej. Polecam serdecznie wszystkie wolontariaty, korzyści jest przeogromnie dużo, że nie sposób opisać. Wymienię tylko parę:

- najważniejsze z racjonalnego punktu widzenia - kontakt z językiem
- kontakt z ludźmi, którzy w większości przypadków są bardzo fajnymi, pozytywnymi istotami, z dużą ilością energii i zapału - nieocenione doświadczenie i ogromna przyjemność przebywania z takimi osobami
- możliwość poznania osób, które organizują takie festiwale, osób, które piastują wyższe stanowiska jak np. konsulowie, ministrowie, prezydenci miast itp.
- jeśli ktoś lubi pomagać innym, to na wolontariacie ma pełno okazji, wszyscy o coś pytają, proszą i to zarówno uczestnicy jak i zwykli ludzie, którzy przychodzą na imprezę
- zobaczenie, jak taka masowa impreza wygląda od kuchni
- możliwość zaznajomienia się z ludźmi z zespołów, które np. na festiwalu występują (jest dużo więcej możliwości, ponieważ, nie jest się już szarym człowiekiem z widowni, a wolontariuszem, a to otwiera drzwi)

Ostatnio edytowane przez Alessandra : 08-30-2019 o 22:14.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.