Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-06-2018, 12:54
PatrycjaSz PatrycjaSz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Korzystam z Duolingo i jest to moim zdaniem świetna aplikacja. Bardzo pomaga mi w nauce nowych słówek jak i przy powtarzaniu już poznanych. W tygodniu nie mam czasu by na dłużej przysiąść do nauki, więc możliwość wyciągnięcia telefonu i skorzystaniu z aplikacji, gdy mam choćby kilka minut podczas przerwy w pracy czy w środkach komunikacji pozwala mi na kontakt z językiem. Różnorodność zadań oraz format jakby gry językowej sprawia też, że chętniej się uczę, gdy moja motywacja jest na niższym poziomie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-06-2018, 21:02
scartissue2 scartissue2 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Właśnie dziś pobrałam duolingo, bo chcę odświeżyć niemiecki i wreszcie ruszyć z nim dalej, ale myslę, że chyba efektywniejze byłoby zainwestownie w jakąś książkę, gdzie mamy zadania na słownictwo, czytanki, słuchanki, a nie tylko same słówka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-06-2018, 22:31
agatagemza agatagemza jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Zaraz ściągnę sobie te apki, sama jestem ich ciekawa. Ja najlepiej się uczę czytając książki po angielsku, najlepiej przeczytać ulubioną książkę przetłumaczoną z pl na ang., nie polecam uczenia się z tekstów piosenek bo tam jest całe mnóstwo błędów i zbyt wiele kolokwializmów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-07-2018, 20:15
agatap agatap jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli będziesz zaglądać do tej aplikacji regularnie, to na pewno coś w głowie zostanie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-02-2018, 17:33
Maczo Maczo jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja ucząc się języka z książek mmpublications na kursie uczyłem sie po prostu sumiennie słów po każdej lekcji na zasadzie fiszek czy powtarzania wielokrotnego i przyniosło to efekty.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-02-2018, 23:22
Zuzannasz Zuzannasz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Duolingo jest rzeczywiście bardzo dobrą aplikacją jeżeli chodzi o naukę słówek Wiadomo, do nauki od podstaw nie wystarcza, ja używam jej do podszkolenia hiszpańskiego, ale potrzebuję również innych materiałów, chociażby do nauki gramatyki. Słownictwo z kolei bardzo łatwo zapada w pamięć, na podstawowym poziomie regularnie robiąc powtórki można sobie go sporo przyswoić. Nie mam jednak pojęcia, jak wygląda nauka na wyższych poziomach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-04-2018, 12:18
Doradca MM Publications Doradca MM Publications jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Maczo Pokaż post
Ja ucząc się języka z książek mmpublications na kursie uczyłem sie po prostu sumiennie słów po każdej lekcji na zasadzie fiszek czy powtarzania wielokrotnego i przyniosło to efekty.
Maczo, w naszych publikacjach zawsze na końcu danego materiału znajduje się lista słówek, które warto zapamiętać. Cieszy mnie to, że sposób, w jaki są podane oraz cały materiał są dla Ciebie na tyle przejrzyste, że się w tym odnajdujesz i widzisz efekty z nauki.
Pozdrawiam,
Ola Doradca MM Publications
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-05-2018, 11:15
kamkuch kamkuch jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja korzystam z Duolinguo i naprawdę polecam. W szybkim czasie pozwoliła mi nauczyć się wielu ciekawych słówek. Ogólnie każda aplikacja jest dobra - wszystko zależy przede wszystkim od naszych chęci i zaangażowania
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-06-2018, 13:39
KamilaJagoda KamilaJagoda jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kiedyś korzystałam z duolingo, ale faktycznie, żeby zobaczyć jakiś postęp to trzeba używać aplikacji systematycznie. Wydaje mi się, że zależy też na jakim jest się poziomie języka.
Chciałabym mieć więcej dyscypliny, żeby móc wyciągnąć jak najwięcej z takich aplikacji
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-14-2018, 11:39
Maczo Maczo jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Doradca MM Publications Pokaż post
Maczo, w naszych publikacjach zawsze na końcu danego materiału znajduje się lista słówek, które warto zapamiętać. Cieszy mnie to, że sposób, w jaki są podane oraz cały materiał są dla Ciebie na tyle przejrzyste, że się w tym odnajdujesz i widzisz efekty z nauki.
Pozdrawiam,
Ola Doradca MM Publications
Faktycznie, efekty były i są. Prostota tych książek jest kluczem do sukcesu. Wszystko przejrzyste, zrozumiałe i odpowiednich kolorach, które nie drażnią. No i płyty CD się też przydawały
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.