Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-12-2017, 13:21
Agata Stolarczyk Agata Stolarczyk jest offline
Kumotr

Domyślnie Lekcje po angielsku w gimnazjum

Czy uważacie, że nauczyciel angielskiego w klasach gimnazjalnych powinien używać angielskiego cały czas podczas lekcji i wymagać tego samego od uczniów, nawet jeśli nie czują się jeszcze na tyle pewnie by rozmawiać po angielsku?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-12-2017, 16:36
Karwol Karwol jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Uważam, że tak. Chociaż powinno to raczej zależeć od poziomu grupy - jeśli w danej szkole istnieje podział na grupy (od najsłabszej po zaawansowaną), to nie widzę problemu, żeby w tych z wyższym poziomem lekcje były prowadzone w ten sposób.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-12-2017, 17:23
aalec aalec jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Byłoby to idealne rozwiązanie, gdyby nie zderzenie z rzeczywistością... W mojej pracy zdarzają się grupy o poziomie tak podstawowym, że metoda English Only skazałaby ich i mnie na totalną porażkę. Jak dla mnie, działa jednak sposób - mów po angielsku i powtórz po polsku. Po pewnym czasie, j. polskiego jest coraz mniej.

Ostatnio edytowane przez milenarejner : 01-08-2018 o 00:03.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-12-2017, 17:51
Agata Stolarczyk Agata Stolarczyk jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez aalec Pokaż post
Byłoby to idealne rozwiązanie, gdyby nie zderzenie z rzeczywistością.. W mojej pracy zdarzają się grupy o poziomie tak podstawowym, że metoda English Only skazałaby ich i mnie na totalną porażkę. Jak dla mnie, działa jednak sposób - mów po angielsku i powtórz po polsku. Po pewnym czasie, j. polskiego jest coraz mniej.
Dokładnie. Z resztą pamiętam, jak wiele osób w mojej klasie było tak zestresowanych faktem przemawiania na forum, że wolało nie ryzykować i nie mówili nic. Nie zachęca to moim zdaniem do mówienia po angielsku, bo lepsi będą gadać cały czas, a słabsi będą siedzieć cicho.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-12-2017, 18:24
pkostorz pkostorz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

To byłoby zbyt piękne. U mnie w gimnazjum już na samym początku był podział na dwie grupy- "lepszą" i "słabszą" i nawet wewnątrz tej teoretycznie lepszej grupy zdarzały się ogromne dysproporcje, więc niestety taka metoda nauki była niemozliwa. Przez to osoby na wyższym poziomie cierpiały, bo tempo pracy było bardzo wolne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-13-2017, 13:14
Hesher Hesher jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Podobnie jak pkostorz powyżej napisał: w gimnazjum podział na "słabsze" i "lepsze" grupy nie działał jak powinien, przez co nawet gdyby nauczyciel używał angielskiego np. w poleceniach, to większość grupy nie wiedziała o co chodzi. To by się raczej nie sprawdziło. W Liceum było lepiej, ta metoda działała, w gimnazjum niestety nie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-13-2017, 15:03
karna95 karna95 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Tak

Uważam, że powinni od samego początku prowadzić zajęcia w języku angielskim. Jedynie przy tłumaczeniu zagadnień gramatycznych jest to dla mnie "wybaczalne".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-13-2017, 18:57
maleckado maleckado jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uważam, że w każdym wieku zajęcia powinny być prowadzone po angielsku - tego często brakowało mi w szkole na zajęciach z języków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-14-2017, 18:45
wkowalik wkowalik jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że w gimnazjum lekcje angielskiego powinny być prowadzone po angielsku, szczególnie jeśli dzieci miały już w podstawówce styczność z tym językiem. Jednak nie chodzi o to, żeby język polski był w ogóle zakazany, bo uczniowie mogą przestać się udzielać. We wszystkim potrzebna jest równowaga.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-15-2017, 09:07
markap94 markap94 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tak, jak najbardziej. Im wcześniej uczniowie zaczną mówić po angielsku tym lepiej. Sama niestety nie miałam lekcji prowadzonych w ten sposób. Kiedy lekcje polegają tylko na wypełnianiu zadan w podręczniku, który też jest po polsku nie daje to dużych efektów językowych. Uważam, że nawet w podstawówce już podstawowe zwroty powinny być przekazywane w języku obcym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.