Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-10-2012, 12:46
wretchedweather wretchedweather jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Polecane książki dla dzieci w języku angielskim

Witam,
czy możecie polecić jakieś ciekawe książki dla dzieci w języku angielskim? Dla młodszych dzieci mogę polecić książki Rogera Hargreavesa z serii Mr. Men i Little Miss. Są to bardzo zabawne, krótkie historyjki ze śmiesznymi obrazkami. Dla trochę starszych dzieci polecam książki Michaela Bonda o misiu Paddingtonie. A jakie są Wasze propozycje?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-10-2012, 14:22
kasia79 kasia79 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że dla małych dzieciaczków fajnym pomysłem jest czytanie popularnych bajek, jak np. " Kopciuszek" czy " Czerwony Kapturek". Obecnie dzieci oglądają dużo bajek w telewizji, które mają również wydanie książkowe. Myślę, że warto zaobsesrwować, które nasze dzieci lubią i zaopatrzyć się w książkę, która oferuje dodatkowo jakieś ćwiczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-12-2012, 21:22
guniaas guniaas jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jest taka seria książeczek "Ladybug" nie pamiętam jakiego wydawnictwa - wydane są klasyki baśni na różnych poziomach trudności.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-15-2012, 20:06
bravenewworld bravenewworld jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam książki dla dzieci, które napisał bardzo sławny angielski pisarz i poeta, Ted Hughes. W jego twórczości znajdziemy między innymi:

Pogromca Snów i inne opowieści o stworzeniu świata - dla dzieci powyżej dziesiątego roku życia
Żelazny Olbrzym - dla dzieci powyżej dziesiątego roku życia
Stary 02-15-2012, 00:16
wretchedweather wretchedweather jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez bravenewworld Pokaż post
Polecam książki dla dzieci, które napisał bardzo sławny angielski pisarz i poeta, Ted Hughes. W jego twórczości znajdziemy między innymi:

Pogromca Snów i inne opowieści o stworzeniu świata - dla dzieci powyżej dziesiątego roku życia
Żelazny Olbrzym - dla dzieci powyżej dziesiątego roku życia
Dziękuję, właśnie o coś takiego mi chodziło - książki napisane przez anglojęzycznych autorów, znane i lubiane w krajach anglojęzycznych, ale niezbyt popularne w Polsce. Jeśli ktoś zna jeszcze jakieś tytuły, to bardzo proszę podzielcie się
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-16-2012, 05:11
Feniks Feniks jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Może Alice in Wonderland, jeśli dziecko dysponuje przyzwoitym poziomem językowym i/lub chce go rozwinąć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-16-2012, 19:23
marti marti jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Z własnego doświadczenia mogę serdecznie polecić Harrego Pottera! Żadna inna książka nie miała takiego wpływu na mój angielski jak ta seria. W wieku 8 lat przy wydaniu pierwszego tomu moje czytanie nie mogło odbyć się bez słownika. 2 i dalsze poszły jak po maśle! Język, gramatyka i wymowa brytyjska przy słuchaniu audiobooków. Rewelacyjne lekcje!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-20-2012, 11:38
nikozjanka's Avatar
nikozjanka nikozjanka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja polecam Hansa Christiana Andersena Fairy Tales and Stories . Przepiekne basnie, powinny spodobac sie nie tylko dziewczynkom, ale tez i chlopcom
Stary 02-26-2012, 16:40
alutkaz alutkaz jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

dla trochę starszych dzieci poleciłąbym Eragona. jezyk jest dość prosty, a jeśli dziecko lubi takie klimaty, nawet nauka nie będzie bolała
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-26-2012, 18:47
ttova ttova jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

z klasyki warto nie zapominać o "the wind in the willows" kennetha grahame'a i mniej więcej wszystkim edith nesbit. z nowszych rzeczy:

louis sachar "holes"
jenny nimmo "midnight for charlie bone" (z tego wynikła ponoć cała seria książek, ale z resztą nie miałam jak na razie do czynienia"

wiekowo to mniej więcej ta sama kategoria, co "opowieści z narni" czy wczesny harry potter. dla (chyba) trochę straszych - philip reeve "mortal engines" i philip pullman.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.