Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-18-2018, 11:00
karii934 karii934 jest offline
Kumotr

Domyślnie Wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Ostatnio coraz częściej zastanawiam się nad wyjazdem do Stanów bo brakuje mi już pomysłów co mam zrobić ze swoim życiem. Mam rodzinę w Nowym Jorku i oferują mi swoją pomoc w odnalezieniu się tam. Zastanawiam się tylko czy nie będę miała problemów z wizą bo już skończyłam studia i obecnie nie mam pracy (byłam lektorem). Czy wyjechaliście kiedyś do USA do pracy? Czym się zajmowaliście? Czy warto w ogóle próbować?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-18-2018, 13:26
SKonieczna SKonieczna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zawsze warto próbować, szczególnie jeżeli masz kogoś kto w miejscu docelowym Ci pomoże. Nawet jeśli Ci się nie spodoba możesz wrócić, a w CV już masz pracę za granicą. Dodatkowo podszkolisz język, a nie ma lepszego sposobu na to niż wyjazd. No i zawsze masz jakieś fajne doświadczenie. Tu na miejscu zawsze znajdziesz coś do roboty po ewentualnym powrocie. Także jeżeli tylko masz możliwość to jak najbardziej z niej skorzystaj. Taka jest moja opinia. A co do wizy - nie przejmuj się na zapas. Złóż wniosek i zobaczysz. Zastanawianiem się nad tym tematem nic nie wskórasz. A jak będziesz miała decyzję dotyczącą wizy to wtedy rozważysz swoje opcje. Powodzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-18-2018, 16:48
juliaab3 juliaab3 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Śmiało! Zawsze warto spróbować. Co może się stać złego? Zawsze zmiana otoczenia dobrze na nas wpływa. W najgorszym przypadku wrócisz tutaj. Możesz to traktować jako świetną okazję i przygodę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-18-2018, 20:20
topola23 topola23 jest offline
Kumotr

Domyślnie

jeśli pojedziesz do stanów za pracą, to dostaniesz ją tylko i wyłącznie na czarno.
żeby legalnie tam pracować trzeba mieć wizę pracowniczą, a żeby taką dostać to twój przyszły pracodawca musi wystąpić do urzędu pracy i imigracji w usa i udowodnić że tylko ty możesz spełniać funkcje na tym stanowisku. jeśli okaże się, że np obywatel usa może robić to samo co ty, to wizy nie dostaniesz.
niestety tak to działa, bo sprawdzałam bo mam rodzinę w Cincinnati
jedyne rozwiązanie to wiza turystyczna i robota na czarno...ale co to za robota jak nie masz nic z dodatków, a i pracodawca może cię zwyczajnie oszukać
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-21-2018, 14:39
karii934 karii934 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Dziękuję wam wszystkim za rady i podniesienie na duchu. Myślę, że spróbuję bo nie mam nic do stracenia (oprócz kasy na wizę)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.