Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-22-2018, 00:27
pantofel102 pantofel102 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Kraków przereklamowany?

Wielokrotnie słyszałam opinie, iż Kraków to "perełka Polski" i jedno z najbardziej atrakcyjnych miast w kraju. Z drugiej strony jeśli rozważać dłuższy pobyt to smog odstrasza... Co sądzicie, jesteście fanami Krakowa czy może uważacie, że miasto jest "przereklamowane"?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-23-2018, 16:28
koko007 koko007 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W żadnym wypadku! Prędzej bym powiedziała, że Wrocław jest przereklamowany. Kraków to jest przepiękne miasto, z urokliwymi uliczkami, kawiarniami. Bardzo podobają mi się elementy kultury żydowskiej, na które można się natknąc. Bardzo chciałam pojechać do Krakowa na dłużej, niestety byłam tylko 3 dni.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-23-2018, 23:47
oligar oligar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez koko007 Pokaż post
W żadnym wypadku! Prędzej bym powiedziała, że Wrocław jest przereklamowany. Kraków to jest przepiękne miasto, z urokliwymi uliczkami, kawiarniami. Bardzo podobają mi się elementy kultury żydowskiej, na które można się natknąc. Bardzo chciałam pojechać do Krakowa na dłużej, niestety byłam tylko 3 dni.
Zgadzam się! Niestety też byłam krótko, bo 2 dni w Krakowie, ale nie mogę się doczekać następnej wizyty. Polecam zwiedzanie miasta nocą, urokliwe oświetlenia zarówno Wawelu, Sukiennic jak i mniejszych uliczek budują niezwykłą, magiczną atmosferę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2018, 19:57
InaA InaA jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kraków sam w sobie jest jak najbardziej wart zobaczenia i nie warto go skreślać tylko przez smog. Uważam natomiast, że jadąc z daleka (sama dojeżdżałam aż z Trójmiasta) warto też taką wycieczkę połączyć ze zwiedzaniem kopalni w Wieliczce i zwiedzaniem byłych obozów Auschwitz I jak i Auschwitz II-Birkenau. Jest to niesamowite przeżycie i warto skorzystać z okazji. Zapewniam że nawet spędzając kilka dni w okolicach Krakowa się nie wynudzimy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2018, 20:55
qlague001 qlague001 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla mnie Kraków ma w sobie jakąś magię, szczególnie żydowska dzielnica (Kazimierz) skradła moje serce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-16-2018, 19:05
marcelina3 marcelina3 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Pochodzę z małopolski więc do Krakowa jezdziłam co jakiś czas odkąd pamiętam. Od ponad roku tutaj mieszkam i nadal dostrzegam magię i urok tego miasta. Warto wyjść poza ścisłe, turystyczne centrum i odkryć chociażby Kazimierz czy Podgórze. Klimat miasta budują też ludzie: zagraniczni turyści i studenci.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-24-2018, 09:26
EwelinaNowak EwelinaNowak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uwielbiam Kraków! Jest cudownym, uroczym miastem. Ale faktycznie, smog się mocno odczuwa, dlatego nie chciałabym tam mieszkać na stałe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-24-2018, 17:13
bchlopecki bchlopecki jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Lubię Kraków, jest to bardzo ładne miasto, na pewno nie powiedziałbym, że jest "przereklamowane", ale ciężko też by było powiedzieć, że jest "perełką" Polski. Myślę, że można znaleźć miasta porównywalne, o ile nie bardziej interesujące od Krakowa. Z pewnością jednak warto je zwiedzić kilka razy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-13-2018, 20:49
Aniti's Avatar
Aniti Aniti jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

A według mnie Kraków właśnie jeste perełką Polski. W mojej opinii wraz z Wrocławiem tworzą dwa najpiękniejsze miasta Polski. Super ludzie, knajpki, piękne widoki. Czego chcieć więcej?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-16-2018, 12:21
givemereason givemereason jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Mieszkałam przez rok w Krakowie i bardzo niewiele wystarczyło, żeby to miasto spadło w moim rankingu praktycznie na sam dół.
Tłumy turystów, fatalne rozwiązania komunikacyjne, powietrze tak zanieczyszczone, że zwłaszcza jesienią/zimą naprawdę boli, hermetyczna mentalność ludzi, w którą nie wierzyłam, ale która rzeczywiście jest odczuwalna, zarówno na poziomie towarzyskim, jak i uniwersyteckim.
Doceniam Kazimierz i tamtejszą atmosferę, jednak całego Krakowa to absolutnie nie ratuje. Na dłużej raczej tam nie wrócę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.