Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-08-2018, 19:56
Karolina76 Karolina76 jest offline
Kumotr

Post Jak odpowiednio przygotować się do podroży?

Proszę o pomoc w przygotowaniu się do podróży, co ze sobą zabrać, jak się pakować, jaki środek transportu wybrać?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-08-2018, 20:24
mDominika mDominika jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

To bardzo ogólne pytanie Wszystko zależy od kierunku, odległości, czasu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-24-2018, 13:56
natt93 natt93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

To bardzo ogólne pytanie.
transport - w zależności od Twoich funduszy i komfortu, w jakim chcesz podróżować.
co zabrać - zależy, gdzie i na jak długo jedziesz. z doświadczenia wiem, że zawsze pakujemy za dużo. warto więc najpierw spakować rzeczy niezbędne, a później ewentualnie jakieś dodatki.
jak się pakować - jeżeli jesteś osobą, która woli nosić wszystko na plecach, to radzę zainwestować w dobry plecak. jeżeli walizka to mam radę: warto ubrania zwijać bo wtedy łatwiej wszystko spakujesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-08-2018, 18:55
KamilaJagoda KamilaJagoda jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wszystko zależy głównie od transportu i czy zatrzymujesz się w jednym miejscu czy jedziesz dalej.
Zgadzam się, że zazwyczaj bierzemy za dużo, szczególnie jeżeli jedziemy samochodem. Na przykład ilość leków zawsze można ograniczyć. Chociaż z doświadczenia wiem, że zazwyczaj jak się coś dzieje to jest się daleko od apteki albo wszystkie są zamknięte. Dlatego najlepiej brać najbardziej podstawowe, ale i tak ograniczyć ich ilość.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-15-2019, 15:29
Angie98 Angie98 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez KamilaJagoda Pokaż post
Wszystko zależy głównie od transportu i czy zatrzymujesz się w jednym miejscu czy jedziesz dalej.
Zgadzam się, że zazwyczaj bierzemy za dużo, szczególnie jeżeli jedziemy samochodem. Na przykład ilość leków zawsze można ograniczyć. Chociaż z doświadczenia wiem, że zazwyczaj jak się coś dzieje to jest się daleko od apteki albo wszystkie są zamknięte. Dlatego najlepiej brać najbardziej podstawowe, ale i tak ograniczyć ich ilość.
Co do ilości leków to chyba nieco bym polemizowała, ponieważ to istotna kwestia w wyjeździe za granicę jako iż w innych krajach niż Polska różnie bywa z dostępnością medykamentów. W Holandii choćby, jeśli człowiek nie umiera, to lekarz co najwyżej zaleci odpoczynek/więcej ruchu. Przeziębienie/ grypa? Herbata i łóżko. Ponadto zauważalne są różnice cenowe lekarstw i częsta niedostępność tych silniej działających.

Prowiant warto brać jedynie na drogę, zakładając, że trwa dłużej niż kilka godzin a nasza destynacja to miejsce pośród cywilizacji. W innym przypadku wręcz odwrotnie: wybierając się do dziczy pakujemy głównie prowiant.

To bardzo ogólne pytania. Przede wszystkim zawsze warto sporządzić listę rzeczy do zabrania, i kolejno odhaczać poszczególne punkty.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-27-2019, 13:23
bokserek bokserek jest offline
Kumotr

Domyślnie

oprócz rzeczy materialnych warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Nigdy nie wiadomo co się stanie na takim wyjeździe. Nie trzeba chodzić od biura do biura wystarczy skorzystać z porównywarek ubezpieczeń.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-17-2019, 14:40
madzik97 madzik97 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wszystko zależy od tego gdzie się wybierasz. Na początku proponuję zrobić listę rzeczy, które zamierzasz zabrać, mi zawsze pomaga i dzięki temu o niczym nie zapominam. Warto obejrzeć jakieś filmiki lub poczytać artykuły o danym miejscu, to zawsze może dodatkowo pomóc w przygotowaniach. Nie warto brać dużej ilości ubrań, ponieważ zazwyczaj większości z nich nie mamy ani razu na sobie, dlatego lepiej przemyśleć wcześniej czego użyjemy. Dzięki temu mamy więcej miejsca w walizce na inne rzeczy, np. ulubioną książkę, aparat fotograficzny, kamerę itd.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-17-2019, 10:49
kamila0503 kamila0503 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Najlepsza będzie lista z rzeczami, które trzeba zabrać. Jak wybierasz się za granicę to warto poczytać sobie o prawie jakie obowiązuje w danym państwie i jakie dokumenty warto mieć ze sobą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-18-2019, 19:50
Alicjasi Alicjasi jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zawsze przygotowuję listę z rzeczami, które muszę ze sobą zabrać, i drugą,na której są konkretne miejsca, które chcę zobaczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.