Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-18-2015, 20:13
karolagk karolagk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja przed wyjazdem przeszukuję Internet i staram się wyszukać jak najwięcej informacji o danym miejscu i najważniejszych obiektach, miejscach, które należy zobaczyć. Staram się zawsze przygotować mały plan zwiedzania. Znalezione informacje weryfikuję później w biurze informacji turystycznej, gdzie zawsze można uzyskać informacje o tym, co warto zobaczyć. Bardzo często korzystam też z pomocy właścicieli hosteli, u których się zatrzymuję - dzięki temu można odkryć inne ciekawe miejsce, dopytać o dobre restauracje, itp.

Ostatnio edytowane przez Karolina92 : 03-08-2015 o 19:15.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-18-2015, 21:03
pelargoni pelargoni jest offline
Podszyszkownik

Być może w dzisiejszych czasach przewodniki faktycznie można zastąpić wydrukowanymi z internetu informacjami lub aplikacją na smartfony. Straciły na pewno na znaczeniu informacje praktyczne z przewodników - gdzie tanio zjeść i przenocować. Wszystko to można sprawdzić w internecie (chyba, że jesteśmy za granicą i dostęp do sieci mamy utrudniony).

Ja do przewodników mam po prostu sentyment (pamiętam swoje podróże, podczas których czytanie przewodnika na głos było obowiązkowym rytuałem, gdy zmierzaliśmy do jakiejś miejscowości). Konfrontowanie opisów z przewodnika z rzeczywistością prowadziło czasem do zabawnych sytuacji.

Myślę też, że informacje z internetu nie są tak wyczerpujące jak te zamieszczone w przewodniku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-26-2015, 14:13
karolinachomik90 karolinachomik90 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Ja bardzo często korzystam z przewodników turystycznych. Nie jestem fanką podróżowania z Internetem w komórce i wgapiania się w ekran telefonu przez całą podróż. Podczas mojej podróży do Rzymu posługiwałam się przewodnikiem w formie drukowanej i bardzo dobrze wspominam zwiedzanie miasta w ten sposób. Często korzystam z tras rekomendowanych przez przewodniki. Prawdopodobnie więszkość tych informacji można znaeźć w Internecie (może nawet i więcej) ale mnie przeraża ogromna ilość tych informacji. Muszę poświęcić wiele czasu, aby stworzyć listę miejsc czy konkretne trasy, podczas gdy w przewodniku mam już je opracowane. Z Internetu korzystam, gdy chcę dowiedzieć się o dobrych barach czy pubach oraz poznać ceny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-09-2015, 17:44
adrianagale adrianagale jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nigdy nie kupuję przewodników, bo a) są drogie b) często zawierają mnóstwo bezsensownych i niepotrzebnych informacji c) istnieje Internet.
Przed każdym wyjazdem przeszukuję sieć i czytam o miejscu, do którego się wybieram. Porady turystów, ciekawostki, wskazówki, krótką historię miasta. A najbardziej lubię przed wyjazdem poznać kogoś miejscowego i zapytać bezpośrednio u źródła, w ten sposób często dowiaduję się wiele więcej niż z typowego przewodnika.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-13-2015, 20:33
Justynazak's Avatar
Justynazak Justynazak jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Toruń
Domyślnie

Ja zawsze przed wyjazdem spisuję sobie z internetu wszystkie przydatne rzeczy, np. telefony alarmowe, nr tel. i adres Ambasady RP, adres i tel. lekarza - jakby co itp. Po prostu kopiuję to z internetu, następnie drukuję i gotowe.
Na miejscu zawsze mam przy sobie przewodnik i mapę.
Dobre jest również to, że w niektórych zabytkach, za opłatą, można już wypożyczyć słuchawki z polskim przewodnikiem. Każda zabytkowa rzecz jest oznaczona numerem i żeby się czegoś dowiedzieć trzeba tylko wystukać odpowiedni numer na naszym "pilocie", który dostajemy razem z słuchawkami. Tak jest np. w Westminster Abbey w Londynie. Można tam również dostać za darmo ulotki z informacjami w języku polskim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-16-2015, 11:42
wisnia0304 wisnia0304 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Myślę, że warto mieć przy sobie przewodnik. Przed zwiedzaniem danego miejsca, możemy poczytać o jego historii, znajdują się tam praktyczne informacje, adresy restauracji, kwater oraz mapki miast bądź obiektów. Jednak nie należy się ograniczać tylko do tego. Warto śledzić fora internetowe z opiniami osób, które były w danym miejscu oraz blogi z opisami doświadczeń innych oraz zdjęciami. Facebook jest popularny w dzisiejszych czasach, więc może warto szukać tam stron poświęconych danemu miejscu. Warto też zaglądać do punktów informacji turystycznej, gdzie możemy się zaopatrzyć w mapki, broszury, ulotki oraz informację o bieżących wydarzeniach w danym mieście. Najlepiej wszystko łączyć
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-17-2015, 11:08
BlankaJ BlankaJ jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Przed podróżą w nieznane zawsze najpierw kupuję przewodnik (albo i dwa ) i próbuję się dowiedzieć jak najwięcej o danym miejscu. Głównie po to, by wiedzieć, co chce zobaczyć i żeby lepiej zapamiętać to, co zobaczę. Jeśli poczytam wcześniej o historii danego kraju/miasta/miejscowości/zabytku to na dłużej zostaje w pamięci - nie tylko na zdjęciach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-18-2015, 19:46
DomiRze DomiRze jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja przed wyjazdem raczej szukam informacji w internecie, ale to prawda, że w przewodniku często można znaleźć więcej informacji i opisów na temat miejsc wartych zwiedzenia. Najlepiej tę wiedzę teoretyczną połączyć ze zwiedzaniem z kimś miejscowym, kto może nam opowiedzieć ciekawe historie dotyczące tych miejsc i lokalnych zwyczajów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-23-2015, 13:49
alexandra_76 alexandra_76 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja uważam, że warto. Oczywiście, fajnie się ponieść spontanicznej wycieczce, ale wówczas jest takie ryzyko, że nie zobaczy się miejsc najbardziej istotnych dla danej kultury, dla danego miasta.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-23-2015, 21:07
katarzyna38 katarzyna38 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z mojego doświadczenia o wiele lepszym pomysłem jest stworzenie przewodnika turystycznego samemu. Kiedy planowałam moją pierwszą wyprawę po stolicach europejskich, sama wyszukiwałam ciekawostki, atrakcje turystyczne, mapy. Dzięki temu o wiele lepiej orientowałam się w mieście i byłam też w stanie pokierować innych turystów. Poza tym przygotowywanie takiego przewodnika sprawia wiele radości. Polecam każdemu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.