Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-16-2014, 15:31
piotr.sabacinski piotr.sabacinski jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oczywiście, jeśli jedziemy w miejsce kipiące historią i pełne zabytków dobrze jest mieć z sobą mały przewodnik książkowy. Ja jednak najczęściej, zamiast kupować przewodniki, tworzę sobie swój własny. Troszkę szperania po internecie, drukowanie mapek, ściąganie i formatowanie krótkich artykułów o miejscach, które mam zamiar odwiedzić (w końcu zostaję z kilkoma stronami A4, które mogę schować w kieszeni kurtki). Oczywiście takie rozwiązanie ma jeden spory minus: nie ma się (jak w przypadku standardowego przewodnika) dostępu do żadnych dodatkowych informacji w wypadku zmiany trasy/planów. Jednak zwykle mapa i znalezione na miejscu darmowe ulotki/informatory wystarczają.

Ostatnio edytowane przez rafals : 09-22-2014 o 22:48.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-22-2014, 00:56
UlicaMalamutt UlicaMalamutt jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Przewodniki w formie książkowej są moim zdaniem mało poręczne. Przed wyjazdem wolę poczytać w Internecie o miejscu, do którego się wybieram i zapisać lub wydrukować potrzebne informacje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-22-2014, 01:27
Anka1573 Anka1573 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez gutolina Pokaż post
Wybierając się na wakacje, zazwyczaj zapominam o sprawdzeniu co warto zobaczyć w danym miejscu. Czy podczas Waszych podróży używacie gotowe przewodniki czy szukacie informacji w internecie? A może ktoś ma jakąś inną metodę planowania wycieczek?
Jak dla mnie, nie ma lepszego sposobu niż rozmowa z tubylcem .Oszczędzamy mnóstwo czasu, za to poznajemy wiele ciekawych historii, zapewniamy sobie towarzystwo i zawsze nas sprawdzą, co pamiętamy. Tak poważnie, jeżeli tylko się da warto szukać kontaktu z osobami mieszkającymi w danym regionie. Istotne zwłaszcza przy podróżach dalekich, ale i w bliższej okolicy trafiają się pasjonaci miejsc ciekawych.

Ostatnio edytowane przez rafals : 09-22-2014 o 22:49.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-22-2014, 13:02
alakp alakp jest offline
Kumotr

Domyślnie

Przewodnik jak najbardziej warto mieć ze sobą, niektóre pozornie nieciekawe miejsca maja fascynującą historię, a przekartkowanie przewodnika to chyba najszybszy sposób, aby się tego dowiedzieć.
Osobiście zawsze jeszcze robię dokładnie przeszukanie forów itp., zwłaszcza w poszukiwaniu najlepszych miejsc do stołowania się. Jeszcze się nie zawiodłam na tym.

Ostatnio edytowane przez rafals : 09-22-2014 o 22:51.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-23-2014, 22:22
KatarzynaKK KatarzynaKK jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Przewodniki są przydatne, warto przed wycieczką przemyśleć co chcemy zobaczyć. Jednak nie jestem zwolenniczką ciągłego chodzenia z nosem w przewodniku, lubię sama szukać ciekawych miejsc. Takie książki traktuję jako drogowskazy, często modyfikuję proponowane przez autorów trasy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-25-2014, 09:41
aprzewozna aprzewozna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem podstawowa jest mapa, i wcześniejsze zapoznanie się z możliwymi do odwiedzenia zabytkami, atrakcjami. Może to być nawet wikipedia, mogą być porady znajomych. Sporządzić samemu taką listę i chodzić, odwiedzać, w międzyczasie gubić się w mieście... zawsze z mapą pod pachą. W ten sposób, mając do zwiedzenia kilka miejsc na liście, zawsze odkrywam coś nowego w miastach, do których jadę
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-25-2014, 09:44
krna krna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zawsze staram się sprawdzić w przewodniku miejsce, do którego się aktualnie wybieram. W internecie sprawdzam też opinie na temat danego miejsca. Wiadomo, że łatwiej samemu ocenić dane miejsce, jednak jeśli pierwszy raz się gdzieś wybieramy warto wziąć pod uwagę opinie innych osób, które miały okazję zwiedzić dane miejsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-25-2014, 14:22
coolka1984 coolka1984 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Generalnie uwielbiam przewodniki. Zawsze je kupuję, ale staram się nie wydać na to fortuny. Najbardziej lubię anglojęzyczne z Lonely Planet, wiele razy przekonałam się, że zawierają informacje i ciekawostki, których nie znalazłam nigdzie indziej. Jeśli chodzi o polskie przewodniki, to całkiem fajne są te z wydawnictwa Bezdroża, chociaż muszę zaznaczyć, że jakichś super wielkich doświadczeń z nimi nie mam.

Co do Lonely Planet, to zdecydowanym minusem (do wszystkich plusów, które można im przypisać) jest za obszerny opis miejsc na zakupy, restauracji i klubów. Czasem, zależnie od przewodnika i miejsca, może zająć pół książki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-28-2014, 19:44
annakopec annakopec jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

zawsze szukam informacji w internecie, ale od pewnego czasu kupuję też przewodniki w kraju/ miejscu, które aktualnie zwiedzam. Podpisuję je datą i miejscem. Jest to dla mnie dodatkowa pamiątka z podrózy. Kiedyś kolekcjonowalam kubki z miejsc, które zwiedzałam, ale w pewnym momencie już miejsca na nie było mało, więc zaczęłam "kolekcjonować" przewodniki, głownie po angielsku, ale mam też jedne po hiszpańsku z Madery :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-29-2014, 10:31
agnieszkajastrzebska agnieszkajastrzebska jest offline
Kumotr

Domyślnie

ja chyba w tej kwestii jestem tradycjonalistką, zawsze biorę ze sobą mały przewodnik i mapę, ale na miejscu (w hotelu, w muzeach...) często są dostępne foldery informacyjne, które też są bardzo pomocne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.