Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-02-2014, 14:58
gutolina gutolina jest offline
Kumotr

Question Czy warto kupować przewodniki turystyczne?

Wybierając się na wakacje, zazwyczaj zapominam o sprawdzeniu co warto zobaczyć w danym miejscu. Czy podczas Waszych podróży używacie gotowe przewodniki czy szukacie informacji w internecie? A może ktoś ma jakąś inną metodę planowania wycieczek?

Ostatnio edytowane przez rafals : 09-22-2014 o 22:42.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2014, 20:18
kalaallit kalaallit jest offline
Nadszyszkownik

Miejscowość: Londyn
Domyślnie

Przed wyjazdem do Ameryki Południowej czytałam opisy podróży osób, które tam były na podobny okres czasu, kolega wziął ze sobą przewodnik, ale ostatecznie zajrzeliśmy do niego może ze 2 razy, a w jednym z tych przypadków okazało się, że lotnisko w nim opisane już nie istniało, przez co musieliśmy zmienić plany.
Przy krótszych wyjazdach czytałam w internecie o miejscowościach, które spodziewałam się zwiedzić, a już na miejscu pytałam w hotelu, czy mogą mi coś jeszcze polecić, i szłam tam, gdzie akurat miałam humor. W recepcjach zawsze leżały mapki czy informatory o ciekawych miejscach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2014, 22:46
mireczka mireczka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja jakiś czas przed wyjazdem szukam informacji na temat miejsca, do którego się wybieram w internecie i wśród znajomych. Jednak z reguły podlega to sporej weryfikacji po przyjeździe, bo często okazuje się, że miejsca, które chciałam odwiedzić albo nie istnieją, albo znacznie odbiegają od tego co ktoś mi naopowiadał, albo jak sobie je wyobrażałam. Najlepszym przewodnikiem są chyba tablice informacyjne i mapki z zaznaczonymi zabytkami i szlakami turystycznymi, które można znaleźć w każdej miejscowości turystycznej. Kupowanie przewodnika mija się dla mnie z celem, ponieważ często informacje w nim zawarte są nieaktualne, tak przynajmniej wynika z mojego doświadczenia.

Ostatnio edytowane przez rafals : 09-22-2014 o 22:43.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2014, 23:06
martamadela martamadela jest offline
Kumotr

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Zgadzam się z przedmówcą, niemniej w przewodniku często opisana jest historia danego miejsca, co zdecydowanie rozwija naszą podróż.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-14-2014, 10:41
hannakedzierska hannakedzierska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Czasami przed podróżą kupuję przewodniki, ale zawsze dodatkowo szukam informacji w Internecie - czytam relacje osób, które już w danym miejscu były, przeglądam blogi i zdjęcia, szukam restauracji i różnych atrakcji turystycznych w pobliżu, zwykle włączam nawet Google Street View, żeby mniej więcej zorientować się, gdzie jest np. najbliższy supermarket i jak wygląda ulica, przy której mam mieszkać. Niestety, informacje w przewodnikach są często nieaktualne, zauważam też, że nagminnie zaniżane są np. ceny biletów wstępów do muzeów (pewnie wynika to z faktu, że podrożały w ciągu ostatnich kilku lat, ale jednak... Lepiej upewnić się na stronie internetowej, żeby później nie było rozczarowań). Zaletą przewodników jest za to to, że mają zazwyczaj ciekawe przykłady tras spacerowych - dla tych, którzy lubią zwiedzać na piechotę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-14-2014, 12:44
miralevi miralevi jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Przed wyjazdem do danego miejsca, czytam o nim w Internecie, robię sobie listę rzeczy, które chcę odwiedzić, kompletuję informacje na temat wejściówek (najlepiej z oficjalnych stron danych miejsc), a już na miejscu kupuję mapę i zaznaczam na niej te miejsca. Przewodniki często są bardziej kolorowe i ładne niż przydatne. Dla mnie sprawdzają się raczej w roli dopełnienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-14-2014, 17:12
asosnowski asosnowski jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja bardzo lubię przewodniki. Najlepsze są chyba Lonely Planet, choć kupuję różne - ze względu na dostępność i cenę. Zwłaszcza, że zazwyczaj kupuję je już w drodze na lotnisko.

Ostatnio edytowane przez rafals : 09-22-2014 o 22:44.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-15-2014, 12:39
patrycja.kant patrycja.kant jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W dzisiejszych czasach mając dostęp do wszelkich informacji w internecie wydaje mi się, że przewodniki nie są niezbędne. Ja korzystam z aplikacji TripAdvisor, ponieważ są tam opinie innych podróżujących, co wydaje mi się najbardziej wiarygodne. Szukam też informacji na blogach lub forach i zapisuję wszystko w jednym miejscu w notesie, żeby nie łączyć się z internetem za każdym razem jak czegoś potrzebuję.

Ostatnio edytowane przez rafals : 09-22-2014 o 22:46.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-15-2014, 19:02
asosnowski asosnowski jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez patrycja.kant Pokaż post
W dzisiejszych czasach mając dostęp do wszelkich informacji w internecie wydaje mi się, że przewodniki nie są niezbędne. Ja korzystam z aplikacji TripAdvisor, ponieważ są tam opinie innych podróżujących, co wydaje mi się najbardziej wiarygodne. Szukam też informacji na blogach lub forach i zapisuję wszystko w jednym miejscu w notesie, żeby nie łączyć się z internetem za każdym razem jak czegoś potrzebuję.
Ale przewodnik w formie książkowej to zawsze książka, która jest też pamiętnikiem. A to zaznaczysz coś na mapie, a to deszcz cię zaskoczy i zmoczy przewodnik, albo czymś poplamisz... A po powrocie stawiasz na półce z książkami - od taka forma pamiątki, zawsze lepsza niż świecąca wieża Eiffla - jak ktoś był w Paryżu i kojarzy sprzedawców tychże wież, zrozumie.

Ostatnio edytowane przez rafals : 09-22-2014 o 22:46.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-15-2014, 20:58
dalalka dalalka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zwykle w podróży nie mam miejsca w torbie na dodatkowe przewodniki. W związku z tym, ubezpieczam się w cienki zeszyt A5, który zapisuję potrzebnymi informacjami, np. jakie miejsca warto zobaczyć, jak dotrzeć w takie miejsce. Warto też zaopatrzyć się w mapkę, którą z łatwością złożyć można do małych rozmiarów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.