Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-20-2018, 16:00
przemekm przemekm jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tak, gramatyka języka polskiego jest trudna. Oczywiście dla Czecha, Słowaka, Białorusina Czy Ukraińca na pewno jest łatwiejsza niż dla Niemca, Francuza czy Anglika. Patrząc na ilość wątków w dziale "Gramatyka i stylistyka języka polskiego" możemy się przekonać, jak często sprawia problemy nawet rodzimym użytkownikom o bardzo rozwiniętej świadomości językowej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-09-2019, 23:51
adutka96 adutka96 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oj, zdecydowanie obcokrajowcom jest ciężko z polską gramatyką. Mamy mnóstwo - różnego rodzaju w dodatku! - odmian, czasów itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-10-2019, 09:36
JuliaSypek JuliaSypek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że to też zależy od tego, skąd dana soba pochodzi, bo jeśli z kraju gdzie nie ma np. przypadków to nauka będzie bardzo utrudniona. Jeśli natomiast ktoś na co dzień mówi w innym języku słowiańskim to na pewno lepiej to zrozumie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-10-2019, 18:51
magdatrz
Guest

Domyślnie

Język polski jest bardzo trudnym językiem dla obcokrajowców. Z tego co nawet słyszałam to j. polski jest zaliczany do jednych z najtrudniejszych do nauczenia języków na świecie. Odmiana przed przypadki, milion końcówek, problemy z odmianą liczebników, aspekty nie tylko sprawiają trudności obcokrajowcom ale również nam samym - rodzimych Polaków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-12-2019, 21:40
Alicjasi Alicjasi jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że tak. Z opinii, które słyszałam od obcokrajowców, szczególną trudność im sprawia odmiana przed przypadki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-05-2019, 13:23
ANITA7789 ANITA7789 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie polski jest trudniejszy gramatycznie od wielu innych języków. Odmiany, tryby, przypadki i masa nieregularności to tylko z niektóre aspekty. Jest dużo rzeczy na które trzeba uważać, masa reguł... Podziwiam obcokrajowców którzy uczą się naszego języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-17-2019, 18:57
alicja.czarnik's Avatar
alicja.czarnik alicja.czarnik jest offline
Kumotr

Domyślnie

Wydaje mi się, że zależy to od pochodzenia osoby, która chce się języka polskiego nauczyć. Osobie, która w swoim rodzimym języku nie ma przypadków, ciężko jest zrozumieć, jak one działają i dlaczego mamy ich aż 7. Wymowa będzie łatwiejsza dla osób pochodzących z krajów słowiańskich niż czy Niemca lub Niemki czy Włocha lub Włoszki. Osobiście jestem pod ogromnym wrażeniem wszystkich obcokrajowców, którzy próbują opanować nasz język, bo wiem, jak wiele problemów może on sprawiać nawet nam, Polakom!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-21-2019, 21:26
kingariko11 kingariko11 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że tak, ponieważ mamy dość trudne odmiany, których nie do końca Polacy są w stanie opanować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-23-2019, 19:17
Martinar Martinar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się, że polska gramatyka jest trudna do opanowania dla obcokrajowca. Niektóre reguły wydaja się być nielogiczne, no i odmiany przez przypadki, zwłaszcza dla osób, które ich nie mają w języku ojczystym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-27-2019, 23:07
Waleria_P Waleria_P jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polska gramatyka jest trudna ze względu na złożoną odmianę i dużą ilość wyjątków od i tak skomplikowanego systemu odmiany. Oczywiście użytkownicy innych języków słowiańskich być może nie będą mieli aż tak dużego problemu z nauczeniem się polskiego, jak np. native speaker jakiegoś języka germańskiego, ale nadal, między językami słowiańskimi występują spore różnice.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.