Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-05-2016, 20:55
J121 J121 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zdawałam w tamtym roku, ale dopiero na poziomie PMT. Egzamin sam w sobie jest dosyć prosty. Standardowe pisanie, czytanie, konwersacje, słuchanie (najtrudniejsze ze wszystkich). Płaciłam 20 euro i z tego co wiem ta cena utrzymuje się już przez jakiś czas w Lublinie.

Jeżeli chodzi o przydatność to nie wiem czy jest on aż tak istotny. Znam kilka osób, które znalazły pracę z językiem bez zdawania certyfikatów. Ważniejsza jest raczej rozmowa z rekruterem, która przeprowadzana jest po niderlandzku, czyli po prostu praktyczne sprawdzenie poziomu języka. Certyfikat może na pewno przyciągać wzrok w stosie CV. Sama zdawałam głównie dla własnej satysfakcji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-21-2018, 17:58
BlueDavid BlueDavid jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zdawałem i bardzo sobie cenię. Nie wiem jak z przebiciem u pracodawcy, ale napewno warto go mieć i dobrze wygląda w CV. Według mnie bardziej w Holandii będzie ich interesować certyfikat od nich niż jakiś tam uniwersytet w Polsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-11-2019, 22:11
Angie98 Angie98 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

CNaVT to potwierdzenie Twoich umiejętności językowych w randze uniwersalnej dla wszystkich. Uniwersytety mogą mieć różne miary oceny poziomu znajomości języka, natomiast certyfikat gwarantuje jednolitość, przez co jest bardziej wiarygodny dla pracodawcy.

Certyfikat zdaje się od poziomu A2. Zadania są stosunkowo proste. Egzamin dzieli się na dwie części: pisemną i ustną. W części ustnej na poziomie A2 należało opowiedzieć krótką historię na podstawie obrazków. Wypowiedź jest nagrywana i wysyłana do komisji. Posiadanie takiego dyplomu to z pewnością atut.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-21-2019, 11:39
karolinadz9 karolinadz9 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem warto podejść do tego egzaminu, bo on tak naprawdę jest bardziej brany pod uwagę, kiedy szukasz pracy w krajach niderlandzko-języcznych. Ja robię go po kolei, ale wydaje mi się, że jest on całkiem prosty, nie przygotowywałam się zbytnio, a zdałam bez problemu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.