Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-10-2016, 13:27
MartynaN MartynaN jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moja znajoma pojechała na całe wakacje na Majorkę i pracowała w hotelowej restauracji. Wróciła bardzo zadowolona, poznała świetnych ludzi, poprawiła znacznie swój level językowy i jeszcze bardziej zakochała się w kulturze hiszpańskiej.
Dla osób bardziej rozrywkowych, ciekawym pomysłem może być praca w Lloret de Mar. Zazwyczaj praca polega na zapraszaniu przechodniów do wstępu do klubu. Pracuje się od 22 do około 3 w nocy, pieniądze są dosyć dobre no i cały dzień wolny!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-12-2016, 11:38
proustienne proustienne jest offline
Kumotr

Domyślnie Au pair

Jeśli celem nie jest zarobienie pieniędzy to polecam pracę jako au pair . Roczny wyjazd do kraju z zapewnionym noclegiem i wyżywieniem. Świetne warunki na rozwijanie swoich sprawności językowych - oprócz nieograniczonego kontaktu z językiem jest też jeszcze obowiązkowy trzymiesieczny kurs językowy. Ale co najważniejsze dla mnie, mieszka się u prawdziwej rodziny, uczestniczy w jej życiu i moim skromnym zdaniem nie ma lepszej możliwości na poznanie kultury.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-12-2016, 23:49
freeeelka freeeelka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Au Pair

Zgadzam się. Au Pair to naprawdę bardzo dobry sposób na naukę języka. Opieka nad dzieckiem, mieszkanie z rodziną i kontakt z językiem przez cały czas. Jest bardzo wiele biur, które wyjazd organizują, ale można też załatwić to na własną rękę - są strony na których rejestrują się rodziny i opiekunki(ale ten sposób można uznać za bardziej "ryzykowny", jest jednak tańszy, bo nie płacimy za pomoc biura).
Mi udało się wyjechać bez pomocy biura, można powiedzieć, że "po znajomości" - byli to znajomi znajomych w potrzebie To naprawdę świetny sposób na naukę języka i to żywego języka, możliwość posłuchania Włochów, ich akcentu, dialektu, slangu. Ludzie reagowali bardzo pozytywnie, byli bardzo pomocni i cierpliwi. Wreszcie były to prawdziwe rozmowy, realne sytuacje, a nie tworzone sztucznie konwersacje na lekcjach. Poza tym to też porządna nauka samodzielności i radzenia sobie z nowymi zadaniami. Ja wyjechałam na 3 miesiące i uważam, że to jednak za mało czasu. Kiedy już wreszcie poczułam się swobodnie, zadomowiłam się, zaraz musiałam wyjeżdżać. Dlatego polecam wyjazd na minimum pół roku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-18-2016, 11:38
michelle michelle jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A ja pracowałam jako wolontariuszka z osobami starszymi. Organizacja nazywa się Petits Frères i wszelkie koszty dojazdów, przynajmniej swego czasu, zwracała. Jak dla mnie praca w jakiejkolwiek organizacji jest lepsza, gdyż obowiązują relacje służbowe, a nie typowo międzyludzkie - jak to ma miejsce w przypadku pracy au pair. Często wolontariat otwiera możliwości pracy na umowę, więc chyba warto poświęcić na to kilka tygodni, czy nawet miesięcy. Szlifowanie języka i tak gratis.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-18-2016, 22:51
olga94 olga94 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Mnie również interesowałyby praktyki we Włoszech najlepiej w Mediolanie. Jeśli ktoś zna jakieś stronki to byłabym wdzięczna za info.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-23-2016, 13:40
nihaokamilka nihaokamilka jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dzięki za podpowiedzi, moje koleżanki były au pair w wielu krajach i bardzo sobie chwalą, więc może warto spróbowac
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-05-2016, 13:53
milenadbrwsk milenadbrwsk jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Malaga
Domyślnie praca w Hiszpanii

Mieszkałam już w kilku hiszpańskim miastach, dzięki czemu udało mi się poznać tutejszy rynek pracy. Największe szanse na znalezienie pracy masz oczywiście w Madrycie i Barcelonie, ale nie tylko! Warto wybrać się na północ, np. do Bilbao. Na południu trochę ciężej i o wiele niższe zarobki... Ale dla chcącego nic trudnego!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-18-2019, 12:34
blancheneige's Avatar
blancheneige blancheneige jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Praktyki Hiszpania

Hej, szukam praktyk w Hiszpanii, czy jest ktoś, kto mógłby polecić konkretne miejsce (chodzi mi już o konkretną firmę, szkołę językową, hotel itp.) do którego mogłabym się zgłosić? Z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.