Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-10-2013, 14:41
lakos1991 lakos1991 jest offline
Kumotr

Miejscowość: Poznań
Domyślnie Praktyki, praca w krajach romańskich

Witam wszystkich forumowiczów! Od pewnego czasu poszukuję forum, na którym mogłabym się dowiedzieć czegoś ciekawego o sprawdzonych agencjach pracy, wyjazdach na praktyki oraz o miejscach, które odwiedziliście. Zakładam ten wątek z myślą o wymienianiu się naszymi doświadczeniami w podróżach po krajach takich jak Hiszpania, Włochy, Francja, Portugalia oraz również po Ameryce Łacińskiej.

Jeśli chodzi o mnie to poprzedni rok spędziłam w Hiszpanii na Erasmusie, a następnie odbyłam praktyki w Malgrat de Mar w malowniczym miasteczku na Costa Brava. W tym roku mam w planach wyjazd na praktyki AIESEC na Dominikanę, do Kostaryki, Puerto Rico lub do pracy we Włoszech.

Praktyki w Hiszpanii odbyłam dzięki organizacjii AnimaFest Experience, którą serdecznie polecam. Zaś moja koleżanka pracowała również na Costa Brava poprzez polską agencję pracy Pan Euro Sol.

Chciałabym sie dowiedziec jakie są wasze doświadczenia i wspomnienia z wyjazdów zagranicznych
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-10-2013, 15:40
vainilla vainilla jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja również byłam na praktykach na Costa Brava. Obecnie w Hiszpanii o taką "prawdziwą" pracę ciężko ze względu na wysokie bezrobocie, nie wiem jak to wygląda w innych krajach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-11-2013, 00:17
Kasia_R Kasia_R jest offline
Starszy Kumotr

Thumbs up

Nie wiem jakiego typu pracy/praktyk poszukujesz?
Jako naprawdę fajną przygodę polecam Disneyland
Miałam ogromną przyjemność pracować dla nich pół roku i wspominam jako świetne doświadczenie.

W Disneyu jest raczej spora rotacja pracowników więc i zapotrzebowanie na pracowników też
Stanowisk mają bardzo dużo - w zależności od umiejętności i wykształcenia - można pracować w sklepie, w hotelu na recepcji, sprzątać lub być tancerzem/animatorem.
Można taką pracę dostać na castingach organizowanych w Polsce, ale trzeba śledzić ogłoszenia bo odbywają się raz lub dwa razy w roku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-11-2013, 00:21
Kasia_R Kasia_R jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dla osób energicznych i kontaktowych z zacięciem artystycznym polecam pracę animatora czasu wolnego
Kontrakty są kilkumiesięczne lub (pół)roczne, ma się kontakt z gośćmi różnych narodowości przez całą dobę prawie więc i język można nieźle podszkolić.
Sporo jest ofert dla osób chcących pracować w hotelach (również jako recepcjonista, kelner, barman, ratownik, instruktor itp.)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-11-2013, 19:11
beata_it beata_it jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Osobom znającym włoski polecam stronę [url]http://www.scambieuropei.info/[/url]
Znajduje się tam mnóstwo ofert (bardzo często uaktulanianych) stażów i praktyk za granicą. Portal z założenia jest dla Włochów, ale wiem, że pomagają też obcokrajowcom
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-15-2013, 16:59
lakos1991 lakos1991 jest offline
Kumotr

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Dzięki wielkie za te informacje, bardzo mi się przydadzą Chciałabym wyjechać na jakiś czas do pracy do Włoch do hotelu lub restauracji. Moim głównym celem jest nauczenie się języka włoskiego, a i bardzo chętnie popracowałabym sobie gdzieś w ciepłym i przyjemnym miasteczku Słyszałam również o agencji pracy Pro-staff, ale niestety nie moge znaleźć zbyt wiele opinii o tej firmie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-21-2014, 22:42
Anna308 Anna308 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Podłączam się pod ten wątek . Już stary i zapomniany ale może jakieś nowe pomysły informacje na temat ktoś posiada, również chciałabym wyjechać na praktyki/staż do Włoch ; ).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-23-2014, 17:34
edemma's Avatar
edemma edemma jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja pracowałam w Portugalii i byłam na praktykach w Hiszpanii, jednak nie mam żadnej złotej metody na zdobycie takiego doświadczenia. W moim przypadku było to po prostu rozsyłanie cv to setek hoteli i firm aż w końcu któraś odpowiedziała. Życzę powodzenia wszystkim którzy planują taki wyjazd, nie jest to może proste ale możliwe!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-24-2014, 17:13
molik molik jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Katowice
Domyślnie

Ja polecam prace jako au-pair.Ciekawe doświadczenie, można poznać codzienne życie mieszkając z ludźmi pod jednym dachem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-10-2016, 17:25
kasja kasja jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

pojechałam na praktyki do Hiszpanii, trwały 3 miesiące w recepcji w hotelu. Dużo się nauczyłam ale pracowałam 5 dni w tygodniu po 8 godzin dziennie wykonując wszystkie normalne obowiązki pracownika tego hotelu ale za darmo, bez żadnego zakwaterowania czy wyżywienia. Pojechałam tam tylko dlatego, że zależało mi na wyjeździe do Hiszpanii i do tego konkretnego miasta
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.