Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-08-2011, 11:56
mwitek mwitek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Witam *(to mój pierwszy post na forum!)
Ja pracowałam w zeszłe wakacje w Hiszpanii przez 3 miesiące, w Katalonii, a dokładniej w małej miejscowości turystyczne na wybrzeżu - j L'Escala. Pracę znalazłam tutaj w Polsce, jest jedna agencja, którą poleciła mi koleżanka, która specjalizuje się w wyjazdach do Hiszpanii do pracy. Dzięki temu, że była to agencja nie musiałam przejmować się formalnościami ponieważ zostały one załatwione przez nich (np. NIE). Pracą byłam zachwycona, chociaż stanowisko kelnerki w hotelu może nie jest zbyt ambitne ale tak jak mówię była to praca na wakacje. Zarobki świetne, wyżywienie i zakwaterowanie wliczone w koszta, atmosfera bardzo miła. Jednak wiem, że miałam szczęście bo w innych miejscach, do których wysyłała ludzi ta sama agencja, nie zawsze było tak fajnie ale na pewno zawsze znośnie i zawsze płacili tyle ile było ustalone.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-15-2012, 16:13
sabinecuador sabinecuador jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Warsaw
Domyślnie

Czy ktoś być może p[róbował straać sie o pracę w Ambasadzie Polski w Madrycie? Zastanawiam się, jakie byłyby szanse, aby tam się dostać..
Stary 03-15-2012, 20:50
skara's Avatar
skara skara jest offline
Szyszkownik

Miejscowość: Murcja (Hiszpania)
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Anulek78 Pokaż post
Dla wszystkich zainteresowanych pracą w hiszpani dodaje bardzo użyteczny link,
[url]http://www.solidarnosc.org.pl/pl/hiszpania.html[/url]
Informacje w tym linku są od dawna nie aktualizowane. VAT obowiązujący w Hiszpanii wynosi 18% a nie 16%. Zmiana miała miejsce 1.07.2010 więc prawie lata temu. Miejcie to na uwadze bo pewnie jest więcej błędów, ale nie mam czasu wszystkiego czytać.

A co do pracy w Hiszpanii to jest ciężko. Prawie 25% bezrobocie ogólne, bezrobocie wśród młodych krajowe przekracza 40%, bezrobocie wśród młodych Andaluzyjczyków przekracza 60%.

To nie jest dobry moment na szukanie pracy w Hiszpanii. Jeśli jednak ktoś się na to porywa radzę wziąć pieniądze na utrzymanie i być gotowym wrócić do Polski jakby źle poszło. Bo szanse niepowodzenia są naprawdę duże.

A co do pracy w ambasadzie RP to mam tam kilka znajomych osób. Najłatwiej się dostać poprzez praktyki u nich. Jak tworzą się wakaty to sięgają po dawnych praktykantów. Z tym, że słyszałam, że praca wcale nie jest fajna, zarobki kiepskie i atmosfera też pozostawia wiele do życzenia. Wręcz jeden z tamtejszych pracowników powiedział mi, że siedzi tam bo nie może znaleźć nic innego a nie z miłości do ambasady.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-16-2012, 12:10
sabinecuador sabinecuador jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Warsaw
Domyślnie

Dzieki za informację. Trochę inaczej wyobrażałam sobie pracę w Ambasadzie Polski w Hiszpanii, ale cóż..dużo zależy od atmosfery pracy. Gdyby ktoś posiadał aktualne i rzetelne dane co do spraw, które już są nieaktualne na stronie "www.solidarność...", proszę o wklejenie ich tutaj . Zastanawiam się, w jakich miejscach w Hiszpanii ewentualnie potrzebowałoby się pracowników mówiących po polsku. Słyszałam, że pracę tego typu można podobno znaleźć w Walencji, ale co do firm/instytucji konkretnych nie mam żadnych informacji. Może ktoś wie?
Stary 03-16-2012, 12:40
locomotywa locomotywa jest offline
Kumotr

Domyślnie

w tej chwili to chyba nie najlepszy moment na szukanie pracy w Hiszpanii, nawet stanowiska ochroniarza są rarytasem dla lokalnych hihi; a co do języka to tak, hiszpański się przydaje, ale dużo bardziej angielski do obsługi turystów z uk .... ale polecam wolontariat z jedenswiat.org, można dużo fajnych rzeczy porobić, co prawda nie za pieniądze, ale też nie wydając, a o wiele bardziej wartościowe niż stanie za barem...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-16-2012, 15:02
skara's Avatar
skara skara jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez sabinecuador Pokaż post
Zastanawiam się, w jakich miejscach w Hiszpanii ewentualnie potrzebowałoby się pracowników mówiących po polsku. Słyszałam, że pracę tego typu można podobno znaleźć w Walencji, ale co do firm/instytucji konkretnych nie mam żadnych informacji. Może ktoś wie?
Jeśli chcesz to napisz do mnie na PW albo na karina @hiszpaniaconsulting.com . Opisz mi trochę Twój profil i zainteresowania to pewnie będę potrafiła Cię pokierować. Pracy Ci nie załatwię, ale przynajmniej kierunek Ci wskażę
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-16-2012, 16:36
KatarzynaCh KatarzynaCh jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Sama niegdyś szukałam pracy w Hiszpanii na okres wakacyjny i muszę przyznać, że nie było łatwo i w konsekwencji wylądowałam w Amsterdamie. Ostatnio jednak dowiedziałam się, że spora szansa znalezienia pracy jest na Ibizie. To miejsce, gdzie zawsze w okresie wakacyjnym jest dużo turystów. Moja koleżanka już załatwiła sobie tam pracę w jednej z restauracji. Niezbędna oczywiście jest znajomość języka angielskiego i hiszpańskiego. Warto próbować, bo zarobki na prawdę są niezłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-16-2012, 17:05
skara's Avatar
skara skara jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez KatarzynaCh Pokaż post
Ostatnio jednak dowiedziałam się, że spora szansa znalezienia pracy jest na Ibizie. Warto próbować, bo zarobki na prawdę są niezłe.
Weź pod uwagę również koszty utrzymania. Ibiza jest baaaardzo droga, zwłaszcza w sezonie. Ale fakt, pracując po 16 h dziennie, od poniedziałku do niedzieli, można wyciągnać do 2000 euro. Jednak wcale nie jest łatwo o pracę bo tam się zwala pół Europy w poszukiwaniu szczęścia i imprez.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-18-2012, 10:48
martinez2812 martinez2812 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nigdy nie pracowałam w Hiszpanii, ale moja najlepsza przyjaciółka mieszka tam od kilku lat. Z opowiadań wiem jak wygląda sytuacja na rynku pracy w Hiszpanii. Moja przyjaciółka mieszka w samym Madrycie i nie jest łatwo obcokrajowcom, nawet z biegłą znajomością języka hiszpańskiego, niemieckiego i angielskiego, po dwóch fakultetach i z doświadczeniem zdobytym w Polsce, Anglii i Szwajcarii.Moja przyjaciółka w końcu znalazła pracę, ale za bardzo małe pieniądze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-18-2012, 19:46
Anika Anika jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez skara Pokaż post
Jeśli chcesz to napisz do mnie na PW albo na karina @hiszpaniaconsulting.com . Opisz mi trochę Twój profil i zainteresowania to pewnie będę potrafiła Cię pokierować. Pracy Ci nie załatwię, ale przynajmniej kierunek Ci wskażę
witaj, z powodów osobistych bardzo poważnie rozważam wyjazd do Hiszpanii, poszukuję więc pracy w Comunidad Valenciana, choć zdaję sobie sprawę z ciężkiej sytuacji w Hiszpanii.
z tego, co widzę profesjonalnie zajmujesz się konsultingiem, czy mam rację? czy mogłabym także napisać maila do Ciebie na podany adres?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.