Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-20-2018, 16:00
przemekm przemekm jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tak, gramatyka języka polskiego jest trudna. Oczywiście dla Czecha, Słowaka, Białorusina Czy Ukraińca na pewno jest łatwiejsza niż dla Niemca, Francuza czy Anglika. Patrząc na ilość wątków w dziale "Gramatyka i stylistyka języka polskiego" możemy się przekonać, jak często sprawia problemy nawet rodzimym użytkownikom o bardzo rozwiniętej świadomości językowej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-09-2019, 23:51
adutka96 adutka96 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Oj, zdecydowanie obcokrajowcom jest ciężko z polską gramatyką. Mamy mnóstwo - różnego rodzaju w dodatku! - odmian, czasów itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-10-2019, 09:36
JuliaSypek JuliaSypek jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Myślę, że to też zależy od tego, skąd dana soba pochodzi, bo jeśli z kraju gdzie nie ma np. przypadków to nauka będzie bardzo utrudniona. Jeśli natomiast ktoś na co dzień mówi w innym języku słowiańskim to na pewno lepiej to zrozumie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-10-2019, 18:51
magdatrz's Avatar
magdatrz magdatrz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Język polski jest bardzo trudnym językiem dla obcokrajowców. Z tego co nawet słyszałam to j. polski jest zaliczany do jednych z najtrudniejszych do nauczenia języków na świecie. Odmiana przed przypadki, milion końcówek, problemy z odmianą liczebników, aspekty nie tylko sprawiają trudności obcokrajowcom ale również nam samym - rodzimych Polaków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-12-2019, 21:40
Alicjasi Alicjasi jest offline
Kumotr

Domyślnie

Myślę, że tak. Z opinii, które słyszałam od obcokrajowców, szczególną trudność im sprawia odmiana przed przypadki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.