Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-06-2018, 08:10
Aleksadebska Aleksadebska jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zgadzam się z większością opinii- moje doświadczenia w tym temacie są bardzo podobne.
Jeden z native'wów, z którym miałam zajęcia bardzo się przykładał, umiał słuchać i rozumiał, że to grupa powinna mówić więcej od nauczyciela, drugi zaś uważał, że dobrym pomysłem jest puszczać film po angielsku na raty przez kilka kolejnych lekcji
Obaj byli lektorami prestiżowej szkoły językowej, więc to naprawdę kwestia bardzo indywidualna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-01-2019, 12:10
ANITA7789 ANITA7789 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na uczelni prawie każde zajęcia z rodzimymi użytkowaniami wspominam źle, nie tylko ja grupa ma podobne odczucia. Może na takich trafiliśmy ale dobierane przez nich metody były nieskuteczne wręcz utrudniające i bezsensowne. Dużo więcej wyniosłam z zajęć prowadzonych przez polaków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-03-2019, 18:34
adutka96 adutka96 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja mam świetne doświadczenia z native speakerem! Uczyłam się włoskiego, rozmawiając z Włoszką, która przecudownie mówiła też po angielsku, więc rozmawiałyśmy generalnie po włosku, a jak czegoś nie byłam pewna lub się gubiłam - przestawiałyśmy się na angielski. Genialna sprawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-11-2019, 15:26
zuch zuch jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Chodziłam kiedyś na intensywny kurs, na którym mieliśmy zajęcia 1*w tygodniu z Polakiem, który tłukł z nami gramatykę i 2* w tygodniu z native'ami - a Anglikiem, Amerykaninem i Australijczykiem. Ten kurs dał mi chyba najwięcej w historii mojej zorganizowanej nauki języka
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-04-2019, 22:57
Natalya Natalya jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że z native speakerem jest (prawie) jak z każdym innym nauczycielem - jest on stworzony do swojej pracy i przekazuje wiedzę w dobry sposób bądź nie.
Osobiście od roku uczę się na studiach z native speakerem. Z jego zajęć wynoszę bardzo wiele, bowiem dzięki niemu znacznie rozwinęły się moje umiejętności wypowiadania się w języku obcym (w tym przypadku hiszpańskim) oraz nauczyłam się wielu zwrotów bądź słów niekoniecznie nadających się do oficjalnych pism, ale idealnych do rozmów na polu mniej formalnym. Naturalnie poszerza się też wiedza gramatyczna, ale sądzę że tym, co najbardziej rozwija się w kontakcie z native'm to właśnie zdolności mówienia i rozumienia informacji, a zatem to co (w moich oczach) jest najważniejsze podczas nauki języka. A w sytuacjach z native speakerem nie ma wyjścia - trzeba znaleźć odpowiednie słowa albo przynajmniej spróbować wytłumaczyć to, co chcemy mu przekazać w języku którego się uczymy albo nie dogadamy się wcale.
Oczywiście, jeśli już uczymy się z native'm to zgadzam się że powinien on mieć wykształcenie albo przynajmniej bardzo dobrą znajomość swojego języka - każdy chce pobierać wiedzę od osoby która ją posiada.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-16-2019, 15:57
kinpilch's Avatar
kinpilch kinpilch jest offline
Kumotr

Domyślnie

Na późniejszym etapie nauki języka Native Speaker jest nieocenioną pomocą. Nikt nie będzie mówił tak pięknie jak native.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.