Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-16-2018, 18:14
Luki55 Luki55 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Filmy po angielsku

Czy oglądanie filmów bez lektora i napisów pomaga w nauce języka angielskiego?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2018, 18:58
EPinkiewicz EPinkiewicz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę że zdeydowanie pomaga, szczególnie w podłapywaniu nowego słownictwa/slangu. Można się też nieco dzięku temu oswoić z językiem, prawie jak z native speaker'ami
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2018, 22:35
janczur0101 janczur0101 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zdecydowanie, zwłaszcza polecam produkcje brytyjskie, seriale jak "Downton Abbey" czy filmy BBC.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2018, 22:53
WhiskeyJack WhiskeyJack jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ale bez napisów polskich, czy napisów w ogóle? Bo jeśli to drugie to nie wiem czy pomaga oglądanie czegoś czego się nie rozumie. Ja lubię oglądać filmy z oryginalnymi napisami, poniewaz czasem mam problem z wychwyceniem ze słuchu wszystkiego co mówią aktorzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-17-2018, 10:37
krakers3252 krakers3252 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Będąc w gimnazjum tak właśnie nauczyłam się angielskiego. Wszystko zawdzięczam "Plotkarze"
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-18-2018, 06:11
martaS martaS jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Kuching
Domyślnie

Napisy polskie do angielskiego filmu pomogą w wykształceniu zdolnosci przekładu, szukaniu odpowiedników jednego języka w drugim.
Napisy angielskie pomogą w nauce języka angielskiego, w tym pisowni, ale można się od nich "uzależnić".
Oglądanie filmu bez napisów to skok na głęboką wodę, ale uważam, że takie ćwiczenie jest też bardzo wartościowe, bo uczy nas prawidłowej wymowy i melodii języka, a także "zmusza" do wysiłku w zrozumieniu czegoś, co na pierwszy rzut oka wydawało sie niezrozumiałe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-18-2018, 13:10
gkinga gkinga jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uważam, że oglądanie filmów w oryginale zdecydowanie pomaga w nauce języka angielskiego, jednak na początek zdecydowałabym się na napisy angielskie. Oglądanie czegoś, czego momentami się nie rozumie to żadna przyjemność, a nawet ludzie uczący się języka przez wiele lat mogą mieć trudności ze zrozumieniem pewnych kwestii, np. ze względu na akcent.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-18-2018, 15:52
agapoc agapoc jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się, że najpierw warto oglądać filmy z napisami. U mnie wyglądało to tak, że oglądałam w oryginalne film, który już wcześnien oglądałam z tłumaczeniem na język polski (znałam już fabułę, więc bardziej mogłam skupić się na kwestiach jezykowych i łatwiej było mi wszystko zrozumieć. Nie było frustracji, że czegoś nie zrozumiałam i zgubiłam wątek).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-29-2018, 15:03
ka555 ka555 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zwykle oglądam filmy w obu wersjach: z angielskimi i z polskimi napisami. Gdy mam angielskie napisy lepiej rozumiem film i zapamiętuję pisownię, a z polskimi napisami mogę porównywać tłumaczenie z oryginałem, co jest świetną nauką i zabawą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-01-2018, 03:08
bchlopecki bchlopecki jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowania pomaga, w ten sposób osłuchałem się z angielskim i nauczyłem wiele przydatnych słówek, w szczególności takich używanych w codziennej komunikacji. Teraz już oglądam filmy po angielsku tylko z napisami angielskimi lub bez napisów w oryginale. Polecam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.