Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-11-2011, 11:45
meluzyna
Guest

Domyślnie Ile języków znacie?

Możecie się pochwalić znajomością wielu?

Coraz częściej widzę w ogłoszeniach, że od tłumaczy wymaga się znajomości CO NAJMNIEJ dwóch języków obcych na poziomie C2 - czyli największe wzięcie mają absolwenci lingwistyki

Ja niestety znam dobrze tylko angielski (anglistyka), z czystego lenistwa - tzn. na poziomie B2 miałam już przyjemność nauczyć się francuskiego i portugalskiego, ale wcale tych języków nie znam...
Dłubię sobie w wolnym czasie przy hiszpańskim, marzę o rosyjskim i francuskim właśnie, ale czy to ma sens po studiach?

Podobno znając świetnie jeden język, dużo łatwiej jest się uczyć innych. Tylko czasu jakoś brakuje...

Są na forum zapaleni poligloci?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-11-2011, 11:53
monka monka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja znam francuski i hiszpański. Ciężko mi powiedzieć, na jakim poziomie jest mój francuski, ale myślę, że co najmniej B2, a może i trochę więcej. Jeśli chodzi o hiszpański, sądzę, że osiągnęłam poziom B1.
Chciałam się uczyć rumuńskiego Niestety bardzo ciężko znaleźć ten język w ofercie szkół językowych, więc zrezygnowałam.
Chciałabym podszkolić trochę angielski (który został przeze mnie zaniedbany na rzecz francuskiego) i w niedalekiej przyszłości zacząć się uczyć kolejnego języka - rozważam kilka opcji, m.in. rosyjski, który od dawna mi się podoba
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-11-2011, 13:28
marina249's Avatar
marina249 marina249 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moja znajomość języków to włoski C1,niemiecki C1,angielski B2,hiszpański B1,w tych dwóch ostatnich mam sporo do nauki,znam rosyjski ale to są pozostałości po podstawówce,ale nie szlifuję go bo po prostu go nie lubię.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-11-2011, 13:55
ania1234's Avatar
ania1234 ania1234 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Lublin
Domyślnie

Ja znam język angielski (mgr anglistyki), język niemiecki na poziomie B2 (chciałabym w najblizszym czasie zdawać na C1) oraz język ukraiński i rosyjski ale jest to póki co poziom podstawowy - chociaż kiedy zdarza mi się być na Ukrainie przez 2-3 tygodnie mam wrażenie, że wszystko rozumiem - gorzej z poprawnym mówieniem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2011, 01:33
paula7732 paula7732 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja ewentualnie moge powiedziec ile jezykow znalam 7, z czego teraz pozostal mi tylko angielski, poniewaz od dluzszego czasu przebywam w Londynie i pozostalych jezykow nie uzywam, niestety. Ubolewam straszliwie nad faktem, ze z jezykiem trzeba miec ciagle kontakt, zeby go pamietac. Wiedzac jednak, ze od tlumaczy coraz czesciej wymaga sie znajomosci wiecej niz jednego jezyka obcego powoli nabieram ochoty na przypomnienie sobie francuskiego i rosyjskiego, majac nadzieje, ze poniewaz kiedys poslugiwalam sie nimi naprawde plynnie, bedzie mi znacznie latwiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2011, 18:04
Camila Camila jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Znam niemiecki - C1 i angielski - B2. Moim celem jest też znajomość języka hiszpańskiego. Przede wszystkim nie liczy się ilość, tylko jakość umiejętności języków obcych. Zazdroszczę poliglotom, którzy przyswajają języki bez problemu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2011, 19:46
Joasia:) Joasia:) jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja znam angielski ( przyszłoroczna pani mgr anglistyki), niemiecki - podstawowy (niestety przez anglistykę podupadł drugi język, a pomyśleć że znałam go na poziomie średnio-zaawansowanym). Chciałabym się nauczyć włoskiego, ale to może za rok jak już ogarnę do końca anglistykę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2011, 20:04
maghia maghia jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Warsaw, Poland
Domyślnie

Jeśli chodzi o mnie - angielski C1/C2, francuski - teoretycznie rok temu zdałam obowiązkowy egzamin uniwersytecki na B2, ale sama się oceniam na A2... Z gramatyką, pisaniem i czytaniem daję sobie radę, ale mówienie i słuchanie woła o pomstę do nieba... Najgorsze jest to, że obiecywałam sobie wziąć za francuski, ale totalnie nie mam siły po pracy chodzić na dodatkowy język
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2011, 20:35
milka milka jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Znam język niemiecki- studiuję germanistykę, mój angielski jest na dobrym poziomie, znam także podstawy języka duńskiego--> przez 2 lata uczęszczałam na lektorat tego języka i mam zamiar kontynuować jego naukę, gdyż "leży" mi ten język
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-24-2011, 01:01
MalgorzSikorska's Avatar
MalgorzSikorska MalgorzSikorska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja mam licencjat z rosyjskiego, tak więc troszkę rosyjski znam po włosku dosyć swobodnie się wypowiadam (w każdym razie Włosi mnie chwalą za dobrą znajomość ich języka), no i znam jeszcze trochę angielski, w którym moja komunikacja z innymi odbywa się niekiedy "trochę ręką, trochę nogą", ale jednak się odbywa
Podoba mi się hiszpański i intryguje szwedzki, ale trzeba by było ze 150 lat żyć żeby wszystkie poznać tak dobrze jak by się chciało...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.