Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Nauka języka obcego
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-08-2013, 14:49
vainilla vainilla jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Ile czasu poświęcacie na naukę języków każdego dnia?

Jak w tytule, czyli ile minut/godzin spędzacie codziennie na nauce języków? I jakie są wasze strategie jeśli uczycie się jednocześnie więcej niż jednego języka? Robicie przerwy pomiędzy? W najnowszym Focusie jest artykuł o hiperpoliglotach, czyli ludziach, którym udało się opanować nawet kilkadziesiąt języków i rada ich jest taka, żeby ucząc się zmieniać język co 20 minut. Co wy na to?

Ostatnio edytowane przez vainilla : 01-08-2013 o 18:52.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-08-2013, 15:17
konradm86 konradm86 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
Domyślnie

Ja uczę się minimum 2 godziny dziennie aktualnie tylko angielskiego. Gdy na studiach uczyłem się też niemieckiego, to robiłem sobie przerwy, niezbyt długie, przed przejściem do nauki drugiego języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-08-2013, 17:03
mgg's Avatar
mgg mgg jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

KIlkadziesiat jezyków? wow. Ciekawe czy w stopniu zaawansowanym czy tak jak moi znajomi na fb wypisują sobie znajomość 5 języków bo potrafią powiedziec np.grazie i bonjour. Jeśli chodzi o naukę to ostatnio jestem dość mało systematyczna. Potrafię się uczyć po 3 godziny dziennie albo 3 tygodnie w ogóle choć pewnie lepiej uczyć się po kilka minut ,ale codziennie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-08-2013, 17:35
aluska781 aluska781 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Zależy co można w to wrzucić. Studiuję lingwistykę czyli uczę się dwóch języków i codziennie są jakieś 'prace domowe' i spędzam przy nich prawie cały czas po południu więc to też nauka. Niestety mam poczucie, że to ciągle za mało a inne obowiązki nie pozwalają na więcej
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-08-2013, 17:44
Ranko Ranko jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

To zależy, niestety nie mam reguralnych godzin nauki języka. To chyba też zależy na jakim poziomie nauki już się jest. Obecnie czasem poprostu obejże sobie chociaż odcinek serialu w języku którego się ucze i uznaje że to mi starczy na dany dzień
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-08-2013, 17:53
goreckakara goreckakara jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nasza pani psycholog na studiach mówiła, że nie powinno się uczyć dwóch lub więcej języków jednego dnia bo jest to dość uciążliwe dla naszego mózgu. Nie wiem ile jest w tym prawdy ale miałam trudności na studiach kiedy podczas jednego dnia miałam zajęcia z dwóch języków rosyjskiego i angielskiego, praktycznie następujące po sobie. Na początku moje myślenie było w języku, który był wcześniej.
Teraz poświęcam dużo czasu na przypomnienie i poszerzenie wiedzy, możliwe że jest to nawet 10h dziennie, ale jest to maksimum. Moje najlepsze sposoby to słuchanie i zapisywanie słówek, układanie z nim zdań, tłumaczenie znaczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-08-2013, 18:01
theone theone jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja aktualnie uczę się trzech języków jednocześnie, choć bardziej się skupiam na dwóch z nich. Na naukę jednego języka przeznaczam minimum 1 godzinę dziennie, a potem zmiana na drugi i trzeci język, oczywiście z krótkimi przerwami, żeby nieco odświeżyć umysł. W weekendy potrafię spędzić nawet więcej niż pół dnia na nauce, ale to z zamiłowania do języków. Myślę, że w nauce języków bardzo ważna jest systematyczność, bo inaczej wypada się z rytmu i część materiału umyka naszej pamięci.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-08-2013, 19:42
adamgala adamgala jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Jak się zaczynało studia to się siedziało z językiem całymi dniami. Lecz teraz na ostatnim roku studiów nie ma dużo zajęć i o kontakt z językiem trzeba się postarać na przykład słuchając podcastów lub oglądając filmy anglojęzyczne. Ja staram się poświęcić każdego dnia choćby chwilę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-08-2013, 20:02
vainilla vainilla jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

No ja też staram się pracować systematycznie i każdego dnia poświęcać chociaż trochę czasu, bo to chyba faktycznie przynosi najlepsze efekty kiedy ten kontakt z językiem jest stały. Chociaż przyznaję, że bywają dni, kiedy nic się nie chce i odkładam wszystko "na jutro"....

Chyba jest też trochę tak, że na im bardziej zaawansowanym poziomie jesteśmy tym trudniej się uczyć, bo te efekty są właściwie mało widoczne. Mi jest bardzo ciężko siadać do angielskiego, który zresztą jest dość specyficzny, bo ilekroć wejdę na stronę BBC chociażby, znajduję nowe, nieznane mi słowa i załamuję się, że nigdy nie opanuję tego języka tak "do końca".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-09-2013, 18:31
anette100 anette100 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

niestety zawsze byłam i jestem niesystematyczna więc raz siedzę przy nauce języków bardzo dużo jednego dnia a raz wcale;p Wszystko zależy od sytuacji, ale znam siebie i wiem z praktyki, że jestem w stanie w krótkim czasie opanować dużo materiału;p jednak wg badań człowiek powinien się uczyć codziennie po troszku wiec moja rada (tak z przymrużeniem oka): bądźcie systematyczni i nie bierzcie ze mnie przykładu !
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.