Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-27-2013, 11:18
aninha.19 aninha.19 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Magazyn "Français Présent"

Chciałam poznać Wasze opinie na temat tego czasopisma. Jakiś czas temu kupowałam systematycznie, podobała mi się forma, możliwość odsłuchania niektórych tekstów. Po skończeniu studiów miałam wrażenie, że trochę mi się przejadło. Nie czułam też, żebym dalej rozwijała swoją znajomość francuskiego. Może znacie jakieś inne czasopisma dla osób uczących się francuskiego? Np. na wyższym poziomie, albo jakichś bardziej specjalistycznych?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-27-2013, 18:08
ninoos's Avatar
ninoos ninoos jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez aninha.19 Pokaż post
Chciałam poznać Wasze opinie na temat tego czasopisma. Jakiś czas temu kupowałam systematycznie, podobała mi się forma, możliwość odsłuchania niektórych tekstów. Po skończeniu studiów miałam wrażenie, że trochę mi się przejadło. Nie czułam też, żebym dalej rozwijała swoją znajomość francuskiego. Może znacie jakieś inne czasopisma dla osób uczących się francuskiego? Np. na wyższym poziomie, albo jakichś bardziej specjalistycznych?
Kupuję to czasopismo okazjonalnie i nigdy nie jestem zawiedziona tym, co w nim znajduję. Forma przyjemna, artykuły ciekawe, często też znaleźć można ciekawostki na różne tematy. Colorful Media wydaje m.in czasopismo "Business English". Brakuje mi takiego odpowiednika w języku francuskim...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-27-2013, 18:35
Shameyka Shameyka jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Czytam Français Présent sporadycznie, ale zawsze znajduję masę nowych/ciekawych informacji. Głownie dlatego że jestem na poziomie średniozaawansowanym i mam jeszcze wiele nauki francuskiego przed sobą. Dotąd nie natknęłam się na żadne inne czasopismo, więc chętnie się dowiem co czytacie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-27-2013, 19:32
nikita1993's Avatar
nikita1993 nikita1993 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Czerwionka-Leszczyny/Sosnowiec
Domyślnie

Bardzo podoba mi się ten magazyn. Nie ma w Polsce wiele takich gazet, a w tym jest wytłumaczone słownictwo dzięki czemu można się czegoś nauczyć oraz wiele ciekawych artykułów Ja polecam tę gazetę
Stary 06-01-2013, 20:46
aninha.19 aninha.19 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez ninoos Pokaż post
Kupuję to czasopismo okazjonalnie i nigdy nie jestem zawiedziona tym, co w nim znajduję. Forma przyjemna, artykuły ciekawe, często też znaleźć można ciekawostki na różne tematy. Colorful Media wydaje m.in czasopismo "Business English". Brakuje mi takiego odpowiednika w języku francuskim...
Oj taaak... Francuski odpowiednik byłby super...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-28-2013, 18:15
izamamela izamamela jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Póki co nie widziałam innego czasopisma w stylu "Francias Present", a szkoda bo w każdym wydaniu są ciekawe artykuły. Dużą zaletą jest słowniczek chociaż przydałaby się wersja, gdzie najważniejsze pojęcia wytłumaczone są po francusku. Ciekawym rozwiązaniem byłyby także wersje tematyczne jak wspomniany wyżej " Business English".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-28-2013, 19:17
mjeanne mjeanne jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kiedy zobaczyłam, że jest tworzona taka gazeta, bardzo się ucieszyłam. Również wydaje mi się, że jest to jedyny tego typu magazyn w Polsce. Prawdę mówiąć, pomimo atrakcyjnej szaty graficznej, zawartość nie zachwyca mnie. Sama szukam jakiś alternatyw. Jedną z nich jest czytanie artykułów prezentowanych w sieci przez takie czasopisma jak Figaro czy le Monde.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-29-2013, 00:22
ace87 ace87 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Kraków
Domyślnie

Najwyższa półka to: 'Le monde diplomatique' i 'Le canard enchaine'.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-29-2013, 02:12
Judyta Łepkowska
Guest

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez ace87 Pokaż post
Najwyższa półka to: 'Le monde diplomatique' i 'Le canard enchaine'.
Są dostępne w Polsce?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2013, 11:43
Finnegan Finnegan jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

No właśnie treść mnie jakoś nie zachwyca, ale jeżeli chodzi o podszkolenie języka to bardzo dobre czasopismo i chyba jedyne takie w Polsce. Dla szukających czegoś więcej chyba pozostaje czytanie w internecie, choć nie jest to bardzo wygodne i wolałbym papierową wersję.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.