Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-17-2018, 11:44
KatarzynaŁap KatarzynaŁap jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja również używam Grammarly w wersji darmowej. Zawsze dobrze jest sprawdzić całość tekstu jeszcze raz, aby niczego nie przeoczyć. Program sprawdza tekst nie tylko nie pod względem gramatyki, ale również pisowni. Wydaje mi się, że płatna wersja tego programu byłaby bardziej pomocna, bo tam program wskazuje na błędy w użyciu czasu. Jednak zawsze też sprawdzam użycie przymiotnika, rzeczownika w rozbudowanych słownikach angielsko-angielskich z dużą bazą przykładów.

Ostatnio edytowane przez Anna P : 09-09-2018 o 15:50. Powód: interpunkcja, ortografia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2018, 05:38
Artickman Artickman jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Osobiście używam [url]https://www.languagetool.org/[/url], dostępna jest całkiem szeroka gama języków i konkretnych akcentów wśród języków, jest darmowy i szybko przetwarza tekst. A propos tego, czy powinniśmy korzystać z takich wynalazków - wrzucenie gotowego tekstu do spell checkera to kwestia paru sekund, a może nas uratować od popełnionej gafy czy dwóch. Nie widzę żadnego powodu, dla którego mielibyśmy tego nie robić. Oczywiście trzeba jednak pamiętać, by weryfikować błędy zaznaczone przez program zamiast bezmyślnego ich potwierdzania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-09-2018, 09:10
WhiskeyJack WhiskeyJack jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Grammarly jak dla mnie jest bardziej irytujący niż pomocny. Ostatnio zasłonił mi ikonę emotek na Facebooku i godzinę się głowiłem gdzie one się podziały :P.

Ostatnio edytowane przez Anna P : 09-09-2018 o 15:30. Powód: pisownia nazw własnych
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-04-2018, 16:41
habr habr jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez justynam655 Pokaż post
Ja korzystam z [url]https://languagetool.org/pl/[/url], ale czasem niestety zawodzi i nie wyłapuje wszystkich błędów. Więc i tak trzeba później jeszcze raz wszystko dokładnie sprawdzić
Od niedawna używam Language Tool dla języka polskiego i rosyjskiego (online, bezpłatnie). Na razie polski u mnie sprawdzał, wydaje się, lepiej, ale jestem osobą rosyjskojęzyczną i może dlatego mam takie wrażenie. Trzeba uważać.
LT i inne podobne narzędzia rozwijają się — myślę, że warto z nich korzystać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-04-2018, 16:46
dyrbal dyrbal jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Również mogę polecić Grammarly! Może program nie jest perfekcyjny ale napewno jest o wiele lepszy niż NP. podstawowy spellchecker Worda.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-27-2019, 21:46
kingazyg kingazyg jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Grammarly Premium wydaje się być bardzo przydatnym narzędziem, ale koniec końców lepiej zdać się na własną wiedzę lub rozwiać ewentualne wątpliwości wyszukując odpowiedzi na forum dla tlumaczy lub w przypadku tłumaczenia na polski - sjp. Grammarly na pewno zwraca uwagę na część błedów, które możemy przeoczyć, ale lepiej traktować je tylko dodatek do pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-15-2019, 15:42
ReeVsq ReeVsq jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Używam Grammarly (wersję podstawową dla Firefox), ale przydaje mi się on głównie do znajdowania literówek czy przypadkowo pominiętych słów. W razie wątpliwości co do poprawności gramatycznej sięgam raczej po pomoc do słowników i stron lingwistycznych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-06-2019, 16:09
abramczykjoanna abramczykjoanna jest offline
Kumotr

Domyślnie Grammarly

Grammarly jest bardzo pomocnym programem, zwłaszcza na końcu pracy kiedy człowiek już tak dobrze nie myśli. Przydaje się do znajdowania m.in literówek oraz błędów gramatycznych. Nie można jednak na nim polegać w 100%.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.