Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-17-2013, 17:00
agnese007 agnese007 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Naukę niemieckiego zaczęłam w podstawówce i tak mi już zostało. Ten język zdecydowanie bardziej mi się podoba niż angielski.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-05-2013, 16:31
Czarna Czarna jest offline
Kumotr

Domyślnie

U mnie niemiecki był pierwszym językiem obcym. Chyba jest prawda w tym, że albo się ten język lubi i chce go uczyć dalej, albo ma się awersję do niego. U mnie było to pierwsze. Nawet chodził mi po głowie pomysł germanistyki, który porzuciłam na rzecz filologii polskiej, ale wrócił w międzyczasie. Więc zaczęłam germanistykę jako drugi kierunek. Jako drugi język na studiach mam rosyjski, no i coraz bardziej przekonuję się do angielskiego, który zawsze był u mnie jakoś zaniedbany
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-05-2013, 16:38
szulim szulim jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja języka Goethego zacząłem się uczyć w podstawówce od 4 klasy, potem w liceum i na studiach była przerwa,a teraz wracam i z przyjemnością stwierdzam, że dość łatwo sobie go przypominam, zwłaszcza gramatykę, bo Wortschatz szybciej ulatuje. Dobrnąłem już wreszcie do etapu gdzie mogę mówić o "pogłębianiu znajomości". Polecam też rozgłośnie z różnych regionów: swr, ndr, wdr - bdb słychać różnice w akcencie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-06-2013, 21:17
KarolinaCz KarolinaCz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

U mnie duży wpływ miała przeprowadzka w 4 klasie podstawówki. W nowej szkole nie było już miejsc w klasie z j. angielskim, więc w ten oto sposób musiałam zacząć uczyć się niemieckiego. W gimnazjum stwierdziłam, że warto jest znać inny język niż wszyscy, niż standardową, zaryzykuję stwierdzenie- "oklepaną" angielszczyznę. Liceum natomiast zrodziło we mnie myśl, że wybrany przeze mnie język jest dobrą opcją na przyszłość, ze względu na miejsce zamieszkania- Szczecin. I tak oto los pomógł mi połączyć przyjemność z pożytecznym!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-06-2013, 22:00
Konrad199010 Konrad199010 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja w gimnazjum dzięki językowi niemieckiemu odkryłem swoje predyspozycje językowe i tak właśnie zrodziła się moja pasja do nauki języków. Poza niemieckim lubię poznawać też inne języki. A germanistykę zdecydowałem się studiować w 2 klasie liceum. Niemiecki był akurat przedmiotem, który sprawiał mi najwięcej przyjemności. Pamiętam, że mieliśmy 6 lekcji niemieckiego w ciągu tygodnia, ale dla mnie to i tak było zawsze za mało. Innych języków jeszcze nie znałem, oprócz angielskiego, jednak filologii angielskiej nigdy nie chciałem studiować. Teraz, po trzech latach wcale nie żałuję, że wybrałem właśnie ten kierunek, nadal chętnie uczę się języka niemieckiego, oglądam telewizję niemiecką i dużo czytam po niemiecku.

Ostatnio edytowane przez Konrad199010 : 03-07-2013 o 00:15.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-09-2013, 20:01
taubchen taubchen jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez jurekkar Pokaż post
Jakież to "okoliczności przyrody" sprawiły, że zainteresowaliście się aktywnie, tym akurat językiem, kulturą, a nie innym, angielskim, rosyjskim, francuskim ??
Mnie językiem niemieckim zainteresowała moja nauczycielka na prywatnych lekcjach, na które zaczęłam chodzić od szóstej klasy szkoły podstawowej. Oprócz dobrego wyjaśnienia gramatyki miałam okazję dużo rozmawiać,
co w szczególności wpływa na szybką i skuteczną naukę języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-09-2013, 21:14
jstysiek jstysiek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Język niemiecki pojawił się na mojej drodze w klasie 4 szkoły podstawowej , potem w liceum pojechałam na wymianę i zobaczłam zesię dogaduję , w miedzy czasie kłopoty z j. angielskim - do dnia dzisiejszego nie polubiłam tego języka i tak w liceum postawiłam wszystko na język niemiecki, zdałam mature i mój wtedy chłopak podpowiedział mi żebym złozyła dokumenty na germanistyke i tak to się rozkręciło
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-09-2013, 22:52
Aspunee Aspunee jest offline
Kumotr

Smile Dlaczego akurat Język niemiecki?

Zaczęłam się uczyć języka niemieckiego ponieważ nigdy nie lubiłam angielskiego. Wolałam się uczyć języka obcego we własnym zakresie i przede wszystkim dla siebie. Wielką "frajdę" sprawiało mi szukanie nietypowych słówek oraz ciekawych idiomów. W zasadzie już po pierwszej lekcji niemieckiego wiedziałam, czym się chcę zajmować w przyszłości. Zapał do nauki został mi do dzisiaj. Moja najlepsza przyjaciółka pochodzi z Niemiec
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-11-2013, 15:05
akte83 akte83 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie A dlaczego właśnie niemiecki?

Dlaczego jako specjaliści w tym języku zdecydowaliście się właśnie na niego?

Bardzo bym chciała nauczyć się tego języka tak "naprawdę", nie wiem jak się do niego zabrać )
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-11-2013, 15:43
luki3p luki3p jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mieszkałem blisko granicy polsko-niemieckiej, więc uznałem, że ten język może mi się przydać. Dobrze mi szło w szkole na niemieckim, dlatego zdecydowałem się dalej rozwijać w tym kierunku i trafiłem na germanistykę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.