Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-17-2012, 10:22
mgranger mgranger jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez biyonka Pokaż post
Oczywiście, że znam stronę IFY Tylko mi chodziło o takie opinie studentów głównie i doświadczenia.
Spokojnie, i tak najlepiej jest sobie wyrobić zdanie samodzielnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-17-2012, 12:18
annabiszko annabiszko jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Przede wszystkim musisz się nastawić na systematyczną pracę. Pytałaś, ile czasu zajmuje przygotowanie do sesji. No cóż, do PNJA przygotowanie zajmuje naprawdę cały rok, nie da się przygotować do tego egzaminu w tydzień, czy nawet dwa.

Jeśli chodzi o pierwszy rok, trudno jest przebrnąć przez historię literatury i SLA, dużo osób miało z tego poprawki. O ile historia literatury obejmuje po prostu mnóstwo materiału, o tyle SLA polega głównie na tym, żeby materiał opanować naprawdę dobrze. Do takich przedmiotów, do których trudno jest się przygotować, bo materiału jest dużo, a nie wiadomo co zapytają, zaliczyłabym jeszcze historię Wlk Bryt i USA.

Mimo wszystko, najważniejsze to zdać PNJA, inne przedmioty relatywnie łatwiej poprawić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-17-2012, 18:30
stereofoam's Avatar
stereofoam stereofoam jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

do SLA w ogole sie nie uczylam, niektorym wystarczalo przeczytanie slajdow

najwiecej nauki jest z historii usa i wielkiej brytanii oraz powiedzmy z literatury - ale z dobrymi notatkami od kogos mozna wszystko ogarnac wkladajac w to polowe wysilku

przylozylabym sie do gramatyki opisowej - bedzie sie to ciagnac za Toba pewnie przez cale studia, tzn. wiedza z tych przedmiotow
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-16-2013, 22:39
patuh patuh jest offline
Kumotr

Domyślnie

Hej mam pytanie odnośnie egzaminu wstępnego na specjalizację tłumaczeniową na magisterce, otóż jakiego słownictwa można spodziewać się w części tłumaczeniowej z polskiego na angielski i odwrotnie? I z czego przygotowywaliście się do tego egzaminu? Dziękuję za wszelkie rady.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-18-2013, 11:20
kiertotahti's Avatar
kiertotahti kiertotahti jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mam tam koleżankę i powtarza 3 rok. Ja jestem na UWr na filologii na 5 roku, więc widać różnicę.
Nie radzę tam iść. teraz nikt nie patrzy na tytuł magistra, tylko na wiedzę. Możesz uczyć się równie dobrze na innej uczelni. Pracodawcy niestety nie patrzą na prestiż tej uczelni.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2013, 18:43
Agata110 Agata110 jest offline
Kumotr

Domyślnie

ja też planuję wybrać się na filologię właśnie na UAM, ale szczerze mówiąc boję się, że nie mam wystarczających umiejętności. Czy tam idą tylko osoby, które świetnie znają język i się nim posługują czy po zwyklym liceum można też ogarnąć ? z góry dzięki za odpowiedź
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-01-2013, 19:21
mynameism2840's Avatar
mynameism2840 mynameism2840 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

studiuję magisterkę na UAM-ie, z tym, że na kaliskim oddziale (większość wykładowców i poziom taki sam, wbrew temu, co powszechnie się mówi) i muszę przestrzec, że bez systematyczności można skończyć ze wszystkimi egzaminami na wrzesień, a mój rok po pierwszych dwóch semestrach licencjata skurczył się o 1/3. wiele osób rezygnowało, inne po prostu nie zdawały egzaminów, a więc naprawdę wiele się wymaga. niestety dużo jest przedmiotów teoretycznych i na pierwszym roku studiów jest bardzo, bardzo dużo zajęć, często siedzi się w szkole od 8.00 do 18.00, a ja miałam taki prawie cały tydzień. ale powiem, że naprawdę warto, bo jeśli się przyłożymy do nauki, to poziom angielskiego rośnie bardzo szybko. można iść na UAM po zwykłym angielskim w liceum (na sam początek poziom rozszerzonej matury jest wystarczający), ale trzeba wiele pracy, bo większość wykładowców prowadzi zajęcia w całości po angielsku i nie pozwalają nawet na zadawanie pytań (także tych np. odnośnie organizacji zajęć) po polsku
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-03-2013, 17:59
andrzej39741 andrzej39741 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na UAM wymagania są duże, zawsze po pierwszym roku/semestrze jest sporo mniej ludzi, ale pracą i odrobinką talentu można dojść do celu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-03-2013, 18:07
hester hester jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zaczynam II rok anglistyki na WA UAM i powtórzę to, co moi przedmówcy stwierdzili - uratuje Cię tylko systematyczność. Czytanie lektur (uwierz mi, da się wszystkie ) zapewni Ci solidną podstawę do zdania literatury, a odzywanie się na ćwiczeniach dodatkowo utrwali tę wiedzę. Akwizycja nie jest taka zła, ja bardzo ją lubiłam i zdałam bez problemów za 1. podejściem. Wystarczy chodzić na wykłady (tyczy się to wszytkich przedmiotów...) i spróbować to zrozumieć, a nie wykuć. Historia UK & US (II semestr) - wykłady bardziej niż polecam Wykładowca genialny, co pozwoliło mi z przyjemnością spędzać te 1,5h i zapamiętać wiele z samych wykładów. Materiały do nauki są na moodle. PNJA (gramatyka, speaking, writing, pronunciation) - nieustannie ćwicz wymowę, nie migaj się przed wykonywaniem w domu ćwiczeń na własną rękę z gramatyki, pisz sobie własne paragraphs - naprawdę pomaga!! Nie bój się odzywać na speakingu, tylko sobie zaszkodzisz. Jeśli chodzi o przedmioty prowadzone w języku polskim - łacina i wf Opisówka (Descriptive grammar) to kwestia systematyczności, chodzenia na wykłady (polecam - na egzaminie grupa ogólna ma dodatkową cześć pytań z wykładu...) i chęci do zrozumienia materiału. Nie powiem nic nt psychologii czy pedagogiki (jestem na specjalizacji ogólnej). May the force be with you Służę pomoca jako koleżanka z II roku!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2013, 18:27
Agata110 Agata110 jest offline
Kumotr

Domyślnie

a czy wie ktoś może ile było w tym roku osob na 1 miejsce na filologię angielską na UAM ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.