Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-15-2013, 15:01
mglasrebrzysta25 mglasrebrzysta25 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Pierwsze zajęcia

Jest połowa września, pewnie wielu z Was zaczęło pracę w szkole językowej lub rozpocznie w październiku. Co przygotowujecie na pierwsze zajęcia? Sprawdzacie poziom? Poznajecie się? Ustalacie zasady, takie jak "nie przerywamy, gdy ktoś mówi"? Podzielcie się swoim doświadczeniem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-15-2013, 15:50
beatka0421 beatka0421 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Osobiscie nie zaczynam nauczac ale zaczelam kurs j. niemieckiego od podstaw I chcialabym podzielic sie z Toba tym jak to wyglada z mojej strony - ze strony ucznia na pierwszej lekcji prowadzaca szybko omowila zasady panujace na zajeciach. Nie sprawdzala poziomu znajomosci jezyka testem (bo dobrze wiedziala ze cala grupa dopiero zaczyna przygode z jezykiem), I od razu przeszlismy do nauki. Na poczatek dialogi I cwiczenia zwiazane z przywitaniem i przedstawieniem sie. Musze przyznac ze lekcja bardzo udana I co wazne od razu przeszlismy do nauki. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-15-2013, 16:55
magdalena89 magdalena89 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

U mnie, tematyka pierwszych zajęć zależy np. tego, czy dana grupa jest nowa, czy kontynuuje u mnie naukę. Jeśli grupa jest nowa, to faktycznie sprawdzam ich poziom, czasem są to typowe "placement tests" danych podręczników. Natomiast, patrząc na wiek, w szczególności w młodszych grupach, ustalamy różnego rodzaju "classroom rules" i powtarzamy typowe "classroom commands"
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-15-2013, 18:14
karolcia2505 karolcia2505 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Dokładnie! Wszystko zależy od grupy, którą się uczy Jak grupa jest nowa zazwyczaj robię jakiś placement test,jeżeli są to dorośli. A jeżeli dzieci, to rozpoczynamy jakimiś zabawami na zapoznanie się, albo dzieci chodzą po sali i odgrywaja krótkie dialogi. NP. hello, what's your name, etc.... Ogólnie chcę się dowiedzieć od uczniów czym się interesują itp
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-15-2013, 19:13
MonikaKr MonikaKr jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak uczęszczałam na kurs, po omówieniu najważniejszych kwestii, każdy miał opowiedzieć coś o sobie i każdy zadawał pytania odnośnie tej osoby. Takie ćwiczenie świetnie pokazało, kto potrafi więcej, a kto potrafi mniej, więc nauczycielka orientowała się mniej więcej, jak poprowadzić z nami kolejne zajęcia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-15-2013, 19:56
Sophiee Sophiee jest offline
Kumotr

Domyślnie

Uważam, że dobrze jest mimo wszystko przeprowadzić test diagnozujący. Sama rozmowa nie zawsze pokazuje poziom opanowania języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2013, 10:23
AnnaF. AnnaF. jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja na pierwszej lekcji robię test poziomujący i krótką konwersację, żeby sprawdzić poziom. W wielu podręcznikach jest na początku dodatek, na podstawie którego można poprowadzić pierwszą lekcję (poznawanie się uczniów). Taki dodatek jest np. w książce do niemieckiego Aspekte, ale można to przetłumaczyć na angielski - jest to kwestionariusz i pytania, na podstawie, których uczniowie poznają się ze sobą i prowadzą dialogi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2013, 10:55
jkott jkott jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Sophiee Pokaż post
Uważam, że dobrze jest mimo wszystko przeprowadzić test diagnozujący. Sama rozmowa nie zawsze pokazuje poziom opanowania języka.
Muszę się zgodzić. Zawsze dobrze zrobić krótki test by mieć pewność na jakim poziomie jest dana grupa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-18-2013, 20:40
monikabee monikabee jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Olsztyn
Domyślnie

Pierwsza lekcja jest niezwykle ważna. Przede wszystkim chodzi o to, żeby słuchacze mieli poczucie, że będzie fajnie a w dodatku dużo się nauczą. A zatem ma to być lekcja zapoznawcza (dla nowej grupy), lub tzw. reunion (grupy starej), jednakże warto ustalić z nimi zasady gry, które są spisane, np. w formie kontraktu. Kontrakt zobowiązuje słuchaczy i nauczyciela do różnych ustalonych wspólnie rzeczy - podpisujemy, wklejamy i na koniec kursu się rozliczamy. W czasie trwania kursu zawsze można słuchaczom przypomnieć, co tam napisali i głupio dorosłym przyznać, że czegoś nie zrobili, co sobie obiecali, więc się trzymają raczej kontraktów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-18-2013, 22:16
Gusia89 Gusia89 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

U mnie pierwsza lekcja to zawsze placement test i dluuuuga rozmowa na różne tematy, żebym mogła sprawdzić zasób słownictwa i wiedziała jak dobrze/źle mówi uczeń. Bez testu i rozmowy ani rusz :P
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.