Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-09-2012, 15:00
Shirral Shirral jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Bydgoszcz
Domyślnie

Raz mi się zdarzyło, że kolega poznany przez internet - Polak, który od kilku lat mieszka w Wielkiej Brytanii - nie chciał uwierzyć, że nie jestem nativem. Sama uważam, że do niego mi baaardzo daleko, ale miłym zaskoczeniem było usłyszeć coś takiego z ust kogoś, kto w towarzystwie języka w formie "czystej" obraca się na co dzień
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-10-2012, 14:05
dagmara7 dagmara7 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Kielce
Domyślnie

Będąc w Anglii przez tydzień raz w kawiarni kelner wziął mnie za amerykankę. Później mówił, że to przez mój akcent a to chyba przez to że kiedyś przez prawie 2 lata przebywałam w USA i chłonęłam akcent i tamtejszą wymową i trochę mi z niej zostało
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2012, 19:00
Seszena Seszena jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja też miałam raz tę przyjemną sytuację - pan Irlandczyk któremu pokazywałam drogę do rynku myślał że jestem Brytyjką
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2012, 19:18
olawgw olawgw jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

będąc w Londynie za Brytyjkę- w sklepie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2012, 14:46
chemukh chemukh jest offline
Szyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Mój kolega Polak jeździł do pracy na wakacje do Walii podczas studiów. Pracował w pubie jako barman. Po skończeniu studiów wyjechał do Hiszpanii, gdzie dostał pracę w szkole językowej jako native speaker o tym, że jest Polakiem wiedział tylko właściciel szkoły. Często na lekcjach musi się pilnować, zwłaszcza gdy mówi np o świętach. Kiedyś zdarzyło się, że podczas lekcji powiedział: "a u nas w Polsce podczas świąt", po czym bardzo szybko się poprawił na: "np w Polsce podczas świąt.." i do tej pory nikt się nie zorientował, więc jak widać można opanować wymowę, jeśli tylko ma się okazję i chęć!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-16-2012, 18:20
Makata Makata jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdarzyło mi sie kilka razy to bardzo przyjemne uczucie.
Ale co ciekawe, raz Brytyjka podczas mojego pobytu w Anglii zapytała mnie czy jestem Amerykanką, a jakieś 4lata później (gdy już studiowałam anglistykę) poznany w Finlandii Brytyjczyk wziął mnie za swoją rodaczkę. Od tamtego czasu nikt już mnie nie posądził o bycie ze Stanów, tylko zawsze z Wielkiej Brytanii. Ciekawe czy kształcenie fonetyczne na moim uniwersytecie było aż tak skuteczne czy to czysty przypadek
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-16-2012, 18:42
jadgra1693 jadgra1693 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pamiętam jak moje koleżanki cieszyły się, że wzięto je za Francuzki. Nie wiedziały biedne, że Francuzi/zki mają najczęściej okropną angielską wymowę
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-16-2012, 20:21
remz remz jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Jedyne co mi mówiono to, że mój angielski jest bardzo dobry, ale żeby ktoś myślał, że jestem nativem to takiego zaszczytu jeszcze nie doznałem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2012, 17:40
scarlitee scarlitee jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

cóż, niestety nie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2012, 18:18
annabiszko annabiszko jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Raz, w Hiszpanii, za Brytyjkę wzięła mnie jedna Amerykanka. Po dłuższej rozmowie oczywiście wiedziała już, że nie jestem z Wielkiej Brytanii. Jednak na pierwszym spotkaniu wzięła mnie za Brytyjkę
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.