Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-12-2019, 22:37
transcendental27 transcendental27 jest offline
Kumotr

Domyślnie Niemiecka prasa

Hej, czy kupujecie może niemieckie gazety, żeby uczyć się języka?Dziennikarze często użwają specyficznego jęzka, żeby nadać swoim artykułom więcej ,,polotu'', przez co czasem mam problemy w zrozumieniu. Czy jednak polecacie tę metodę obeznania się z językiem?
Przewertowałam już sporo tytułów i z czystym sumieniem mogę polecić Wam ,,Frankfurter Allgemeine Zeitung'' i ,,Die Zeit''. ,,Handelsblatt'' to głównie gospodarcza tematyka, ale język też przystępny.
Natomiast ,,Der Spiegel'' pisze już bardzo szczegółowo. Jakie gazety Wy polecacie?

Ostatnio edytowane przez givemereason : 01-13-2019 o 09:13. Powód: Interpunkcja, usunięcie spacji między wyrazami a znakiem zapytania, literówka w jednym z wyrazów
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-13-2019, 09:13
givemereason givemereason jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Hej, ja używam raczej wersji online, najczęściej Zeit. Przeważnie trafiam na interesujące mnie artykuły za sprawą postów na Facebooku, więc bywa że przekierowuje mnie na zupełnie nowe tytuły. Szczerze mówiąc nie zwracam aż takiej uwagi, które to czasopismo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-13-2019, 13:08
paulajelly paulajelly jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja również wolę wersje online np. Deutsche Welle
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-15-2019, 10:27
magdamic magdamic jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja raczej nie przywiązuję się do konkretnych gazet, czytam po prostu artykuły, które mnie zainteresują niezależnie gdzie zostały opublikowane. Zazwyczaj czytam wersję online ze względu na prostszy dostęp jednak w mojej bibliotece uniwersyteckiej co tydzień pojawia się zestaw aktualnych gazet niemieckich i też po nie sięgam. Uważam to za przyjemny proces polepszający znajomość języka; w zeszłym roku nawet w ramach 1 zajęć (studiuję germanistykę) mieliśmy prowadzić coś a'la blog gdzie co tydzień publikowaliśmy nasze polskie streszczenie niemieckiego artykułu, do którego musieliśmy zamieścić link żeby wykładowca mógł zweryfikować znajomość artykułu i poziom naszego tłumaczenia/streszczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-03-2019, 18:47
wladek wladek jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja pamietam, ze czytalem Die Zeit i FAZ. Zawsze lubialem papierowe wydania, a kurat tw tych dwoch gazetach mozna bylo cos znalezc ciekawego.
Natomiast dostep do papierowej wersji w polsce jest ograniczony, a jesli sa to bardzo drogie :/
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-23-2019, 09:54
Ewela20 Ewela20 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam Bild.de także w wersji online. Są tam wiadomości z Niemiec i ze świata. Poruszane są różne tematy polityka, sport, moda, a co najważniejsze artykuły są zwykle pisane przystępnym językiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-26-2019, 17:33
Sylwia9191 Sylwia9191 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja tylko gazety online czytam. Zeit online i Sueddeutsche Zeitung.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-11-2019, 14:45
magdatrz's Avatar
magdatrz magdatrz jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja czytam Zeit, FAZ oraz austriackie die Presse czy der Standard
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-21-2019, 23:27
Lukasz Lukasz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja niezbyt często czytam po niemiecku, ale z przyjemnością mogę polecić Deutsche Welle oraz die Presse!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2019, 08:28
jkulupa jkulupa jest offline
Kumotr

Domyślnie

Polecam oglądanie wiadomości ARD póki jeszcze mamy darmowy dostęp
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki