Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-20-2019, 14:59
DomMich DomMich jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Język ukraiński

Czy nauka języka ukraińskiego ma sens? Większość Ukraińców mówi po rosyjsku i nie ma problemu by się z nimi dogadać, dlatego zastanawiam się czy warto w ogóle zaczynać. Jak wygląda sytuacja na rynku pracy z językiem ukraińskim? Przydaje się Wam ten język?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-20-2019, 16:33
Magda12 Magda12 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

U mnie na studiach sporo osób uczyło się ukraińskiego. Według mnie było to bez sensu, ponieważ tez jestem zdania, że teraz raczej używa się rosyjskiego i sama znam osoby z Ukrainy, Białorusi czy Bułgarii, gdzie posługują się one tylko rosyjskim. Natomiast język ukraiński może być fajny jako dopełnienie do nauki języka rosyjskiego, a z tego co widzę w moim mieście kombinacja ,,rosyjski i ukraiński" jest częstym wymogiem w ogłoszeniach o pracę.

Ostatnio edytowane przez Daria285219 : 08-03-2019 o 00:43. Powód: Brak dużej litery na początku zdania
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-20-2019, 19:38
Katja Katja jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Jeśli sytuacja polityczna się nie zmieni, to ma to coraz większy sens. Niektórzy Ukraińcy nie chcą używać rosyjskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-21-2019, 11:40
DomMich DomMich jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Również zauważyłam, że ofert pracy z samym rosyjskim jest niewiele. Zazwyczaj jest połączenie rosyjski i ukraiński.
I rzeczywiście, Ukraińcy nie przepadają za rosyjskim. Kiedy byłam we Lwowie i próbowałam w jakimś lokalu złożyć zamówienie po rosyjsku to oczywiście rozumieli, ale patrzyli na mnie ze sporą dozą niechęci.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-23-2019, 19:42
marrosa marrosa jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Chciałabym uczyć się ukraińskiego, ale właśnie zastanawiałam się, czy ma to sens. Nie jest zbyt popularny, a i na Ukrainie można się po rosyjsku dogadać. Może jednak rosyjski jest bardziej przydatny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-23-2019, 20:30
Katja Katja jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez marrosa Pokaż post
Chciałabym uczyć się ukraińskiego, ale właśnie zastanawiałam się, czy ma to sens. Nie jest zbyt popularny, a i na Ukrainie można się po rosyjsku dogadać. Może jednak rosyjski jest bardziej przydatny.
Najlepiej i rosyjski, i ukraiński. U siebie słyszę częściej rosyjski, z kolei Ukraińcy w kraju przestawiają się na ukraiński.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.