Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-19-2019, 16:24
marcinlesnicki marcinlesnicki jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Czasami zdarza się mi skorzystać z metody przełączania języków na Wikipedii, ale zawsze weryfikuje wynik korzystając z innych źródeł.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-30-2019, 10:31
magdatrz's Avatar
magdatrz magdatrz jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Wikipedia jest pomocna przy tłumaczeniu nazw własnych. Czy podane tam informacje są prawdziwe? Tego nikt nie sprawdzi, ponieważ jak wiemy Wikipedię może edytować każdy. Z pewnością Wikipedia jest pomocna jeżeli chodzi o tłumaczenie nazw własnych. Można je szybko sprawdzić, o ile dana strona istnieje w języku na który tłumaczymy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-30-2019, 21:22
JuliaSypek JuliaSypek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja bardzo często tłumaczę różne bardziej specjalistyczne słowa poprzez Wikipedię. Mam wówczas więcej pewności, że będą one poprawne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-01-2019, 13:10
jackflay jackflay jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na studiach używałem dużo rosyjskiej wersji wiki słownik - викисловарь i byłem troszkę zawiedziony, bo szukałem trochę więcej szczegółów gramatycznych na tamat danych słów i w końcu musiałem zmienić wikisłownik na inną stronę poświęconą konkretnie gramatyce i semantyce słów. Jednak, aby sprawdzić tylko odmianę słów to wikisłownik wystarcza. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-22-2019, 14:03
Toroteija Toroteija jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Uważam, że Wikipedia jest bardzo przydatna przy wykonywaniu tłumaczeń, nie tylko jako źródło przynajmniej podstawowych informacji na dany temat, lecz również jako zbiór gotowych sformułowań związanych z konkretną dziedziną. Kiedy nie jestem pewna, jak przetłumaczyć jakiś tekst z dziedziny, o której kompletnie nie mam pojęcia, szukam tego najpierw na polskiej Wikipedii, a później przełączam na wersję obcojęzyczną, koniecznie upewniając się, czy nie odesłało mnie do bardziej ogólnego terminu (jak słusznie zauważyli moi poprzednicy, coś takiego się zdarza i trzeba uważać).
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.