Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Społeczność tłumaczy
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-07-2019, 15:02
akisa1 akisa1 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wydaje mi się, że biorąc pod uwagę wymagania klientów co do przetłumaczenia dużej ilości stron w krótkim czasie, niezbędnym jest podział tłumaczenia na kilka osób, myślę że przy korzystaniu z tłumaczenia maszynowego różnice w stylu między tłumaczami będą nikłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-30-2019, 12:32
Ania5340 Ania5340 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ostatnio na seminarium zaczęliśmy tłumaczyć na polski książkę napisaną bodajże w XVII wieku, w bardzo archaicznym języku. Tłumaczymy to za pomocą burzy mózgów, ponieważ "ugryzienie" tekstu samemu może przyprawić o ból głowy. Myślę, że im tekst bardziej wymagający, tym bardziej wskazane tłumaczenie grupowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-01-2019, 22:39
Pavel Pavel jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, gdyż zależy to od wielu czynników. Gdy jest się samotnym tłumaczem, trzeba się wszystkim zajmować, ale ma się za to możliwość samodzielnego doboru słów i wyrażeń. W przypadku wspólnych tłumaczeń trzeba pójść na pewne kompromisy i liczyć się z faktem, że pewne fragmenty mogą być tłumaczone w innym stylu. Za to zawsze jest osoba, która może wspomóc w trudnych przypadkach i przyspieszyć pracę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.