Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Język angielski
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-25-2019, 08:51
Claudine06 Claudine06 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Erasmus (z j. angielskim) - kiedy najlepszy czas na wyjazd?

Hej!
Chciałabym zapytać o Wasze zdanie odnośnie kiedy najlepiej wyjechać na studia za granicą. Kończę licencjat - więc na I st. się mi nie udało, ale myślę o magisterce.. czy można wyjechać w pierwszym jej semestrze? Czy warto?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-26-2019, 09:14
elzbietaswistak elzbietaswistak jest offline
Kumotr

Domyślnie

Czy warto wyjezdzac? odpowiedz to zawsze tak. Najlepiej wyjechać na caly rok na drugim roku licencjata. Jednak na mgr dobrze jest tez wyjechać na semestr i to najczęściej drugi lub trzeci z naciskiem na trzeci ponieważ często jest tak ze można zosta i na kolejny semestr bo w ostatnim semestrze pisze się już tylko prac mgr.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-26-2019, 11:07
Claudine06 Claudine06 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez elzbietaswistak Pokaż post
Czy warto wyjezdzac? odpowiedz to zawsze tak. Najlepiej wyjechać na caly rok na drugim roku licencjata. Jednak na mgr dobrze jest tez wyjechać na semestr i to najczęściej drugi lub trzeci z naciskiem na trzeci ponieważ często jest tak ze można zosta i na kolejny semestr bo w ostatnim semestrze pisze się już tylko prac mgr.
Dziękuję za wskazówkę, rozumiem, że nie ma problemu z przedłużaniem wyjazdu o kolejny semestr? Czy są to jednak jakieś dodatkowe pisma i tony innych oświadczeń? :/
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-26-2019, 21:27
karolinadz9 karolinadz9 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja też uważam że zdecydowanie warto. Na magisterce najlepiej nie w ostatnim semestrze, chyba że pisanie pracy na odległość nie jest dla Ciebie wyzwaniem - dla mnie zdecydowanie jest
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-26-2019, 22:18
Alexis20 Alexis20 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Warto, nie wiem jak z czasem,bo sama jestem na licencjacie ale to niesamowita przygoda, która na pewno zapadnie w pamięć, można poznać nowe osoby, kulturę i osłuchać się też z innymi językami co jest niesamowitym doświadczeniem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-27-2019, 20:28
paulajelly paulajelly jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeżeli masz taką możliwość to pewnie, że warto. Poznanie nowej kultury, obcowanie z native speakerami, widzę same pozytywne strony.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-28-2019, 12:39
MartineZ MartineZ jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

W moim przypadku pewnie skończy się na początku magistra, ponieważ uczęszczam poza srudiami do szkoły muzycznej. Ale jeśli miałąbym cofnąć się w czasie, decyzję podjęłabym w trakcie licencjatu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-15-2019, 10:18
wiktoriakot wiktoriakot jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zdecydowanie 2 rok licencjatu i/lub 2 magisterki (jeśli masz motywację, żeby pisać pracę na wyjeździe)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-15-2019, 10:23
Blackcatso Blackcatso jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Sam nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale chyba lepiej byłoby wyjachać stosunkowo wcześnie. Raz, większy kontakt z językiem i "native speakers" jak i dwa możliwość poszerzenia horyzontów. Zdecydowanie warto wyjechać, jeżeli jest taka możliwość.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-15-2019, 14:36
chinook chinook jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

jak najwcześniej - potwierdzam. Pisanie pracy na odległość to ciężka sprawa i też nie każdy promotor zgodzi się na taki układ.
Ktoś wspomniał o papierologii - przechodzenie przez te wszystkie procedury też czegoś uczy...cierpliwości na przykład.Jak ktoś się upora z ogarnięciem chaosu międzyuczelnianego to może sobie to zaliczyć jako solidny survival
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.