Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-10-2019, 19:08
dyrbal dyrbal jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Można zacząć od prostych, krótkich opowiadań. Na przykład od jakichś amatorskich internetowych pisarzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-10-2019, 22:19
majowka majowka jest offline
Kumotr

Miejscowość: Krakow
Domyślnie książki dla dzieci

Zacznij od książek dla najmłodszych. Jeżeli Twój angielski nie jest na poziomie Tolkiena to oszczędź sobie męczarni sprawdzania każdego słowa - zanim skończysz zdanie, zapomnisz od czego się zaczęło. Książki dla dzieci (w różnym wieku, o różnych stopniach trudności) to świetny sposób na rozpoczęcie czytania w jakimkolwiek języku obcym. Fabuła i słownictwo nie są raczej zbyt skomplikowane, co pozwala na płynne czytanie bez konieczności przerywania lektury co chwilę. Tego typu lektury pozwolą Ci na przeczytanie ich w krótkim czasie. Będzie to mały sukces, który na pewno zachęci Cię do dalszego czytania oraz podnoszenia poprzeczki . Źle dobrana pierwsza lektura w języku obcym może Cię kompletnie zniechęcić do dalszego próbowania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-11-2019, 22:14
RadSen RadSen jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Warto zwrócić uwagę na tzw. readersy czyli uproszczone wersje różnych książek. A jeśli chodzi o sprawdzanie słówek w słowniku, to polecam czytnik książek z dobrym słownikiem. Dotykamy słowa na ekranie i mamy tłumaczenie. Przenosi czytanie w obcym języku na zupełnie nowy poziom.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-13-2019, 11:54
npla npla jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja niedawno znalazłam w Empiku książki z serii 'z angielskim' np. Sherlock Holmes z angielskim. Tekst w książce jest w oryginale z tym że najtrudniejsze słówka są przetłumaczone na marginesie i w związku z tym nie trzeba mieć słownika w drugiej ręce. Dodatkowo co kilka rozdziałów są ćwiczenia utrwalające słownictwo. Bardzo ciekawa opcja do nauki języka
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-15-2019, 20:13
elzbietaswistak elzbietaswistak jest offline
Kumotr

Domyślnie

Od czego zacząć? to wszystko zależy od upodobań i przede wszystkim poziomu języka. Na samym początku najlepiej skupić się na bardzo prostych czytankach z podręcznika z którego korzystamy i sukcesywnie zapisywać wszystkie nie znane nam słowa i wyrażenia, żeby od poziomu a2/b1 przejść do pierwszych uproszczonych książek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-18-2019, 01:08
Alexis20 Alexis20 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zaczynałam od książek które czytałam po polsku, było mi łatwiej skojarzyć momenty które działy się w książce przy czym zapamiętywałam nowe słówka, potem odrzuciłam polskie wersje książek ale zawsze sięgałam po gatunek który lubie i to uważam za najlepszą metodę
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-18-2019, 08:34
AgnieszkaStr AgnieszkaStr jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dobrym rozwiązaniem są książki, które zostały specjalnie edytowane, aby ułatwić nam naukę języków obcych. W wielu wydawnictwach jest sporo pozycji, różnego gatunku powieści. Ostatnio widziałam nawet Wielkiego Gatsbiego w wersji do nauki j.angielskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-18-2019, 10:32
aniaryder aniaryder jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Do nauki specjalistycznego języka lepsze są moim zdaniem artykuły, w których przekaz informacji jest dość prosty, dosłowny i zawierają masę słownictwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-20-2019, 21:31
RoksanaCyjak RoksanaCyjak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Najlepiej zacząć od tematów, które się lubi. Każda książka czegoś nas uczy. Jeśli się już zaczęło to jest to duży krok na przód.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-27-2019, 16:56
morawka morawka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeżeli nie jesteś na zaawansowanym poziomie, to raczej bym polecała czytanie artykułów. Nie ma takiej "masy" tekstu, przez którą trzeba się przekopać więc sprawdzenie kilku słówek nie będzie szczególnie obciążające. Moim zdaniem czytanie książek dla dzieci mija się z celem - no bo powiedzmy sobie szczerze, już dziećmi nie jesteśmy, więc raczej byśmy tego w naszym języku nie czytali.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.