Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-27-2014, 15:47
Justynazak's Avatar
Justynazak Justynazak jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Toruń
Talking Polskie akcenty na Świecie

Dzień dobry,

Chciałam się Was spytać czy widzieliście gdzieś za naszą granicą jakieś polskie akcenty (niekoniecznie poważne)?
Ja będąc w San Marino miałam okazję zobaczyć "Polski sklep monopolowy u górali" albo zaobserwować w hostelu w Londynie Japończyka wyciągającego z lodówki polskie piwo .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-29-2014, 10:42
Szypulka Szypulka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kilka takich akcentów można zobaczyć w anime. W Cowboyu Bebepie na stole leżał spirytus salicylowy, a w FLCL jechali maluchem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-29-2014, 18:05
diella88 diella88 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W serialu Californication kilka razy pojawiają się polskie zwroty, ja np. pamiętam jak wznosili toast słowami "na zdrowie" - to nie był dubbing więcej było takich akcentów, więc pewnie i w życiu codziennym tak niektórzy mówią ^^
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-09-2015, 10:18
steren's Avatar
steren steren jest offline
Kumotr

Domyślnie

W filmie RED z Brucem Willisem ten ma opatrywaną ranę przy użyciu wódki Sobieski. Można łatwo to wytłumaczyć, w końcu aktor miał wtedy kontrakt reklamowy z polskim trunkiem, ale łezka się w oku zakręciła
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-08-2015, 20:43
karolina94 karolina94 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Oj, w San Marino spotkałam mnóstwo Polaków, dużo tam było polskich sklepów. Pamiętam nawet polską flagę powiewającą na czyimś balkonie.
W Paryżu całkiem przypadkiem znalazłam się przed biblioteką polską. Później wygooglowałam, że to najstarsza polska instytucja za granicą - taka ciekawostka. W tym samym mieście rozmawiałam też z Francuzem, który, ku mojemu zdziwieniu, potrafił popisać się znajomością kilku podstawowych polskich zwrotów.
Miałam też śmieszną sytuację w Chorwacji, kiedy próbowałam się dogadać ze sprzedawcą biletów na prom. Na mój angielski odpowiedział niemieckim, co zdecydowanie nie pomogło nam dojść do porozumienia. W końcu okazało się, że świetnie mówi po polsku i komunikacja od razu stała się bezproblemowa.
Poznałam też Amerykanina, który powiedział mi, że jego dziadek był Polakiem. Dość sporo się nazbierało takich zbiegów okoliczności. Jak mi się jeszcze coś przypomni, to dopiszę.
O filmach się nie wypowiem, bo tego jest naprawdę dużo, więc lepiej nie będę zaczynać .

Cytat:
Zamieszczony przez Szypulka Pokaż post
Kilka takich akcentów można zobaczyć w anime. W Cowboyu Bebepie na stole leżał spirytus salicylowy, a w FLCL jechali maluchem
A maluch to chyba włoski samochód?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-02-2015, 09:25
BlankaJ BlankaJ jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pamiętam, że jak byłam w Niemczech, chyba we Frankfurcie, to widziałam polski sklep (cały biało-czerwony, pełen piwa i kiełbasy). Ponadto często mi się też zdarzało, że gdy pito alkohol, to Niemcy kłócili się, czy "na zdrowie" jest toastem polskim czy rosyjskim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-22-2015, 12:40
phatarno phatarno jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Podczas ostatnich świąt, które spędzałam w Szwecji, nigdzie nie potrafiłam znaleźć karpia. Kupić go można było tylko w polskim sklepie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-07-2015, 16:02
jachu93 jachu93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W serialu "Plotkara" jedną z bohaterek drugoplanowych jest polska służąca, Dorota. W jednej scenie nawet ochrzania kogoś po polsku
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-08-2015, 13:31
agapantus agapantus jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Oto link do filmiku z polskimi akcentami [url]https://m.youtube.com/watch?v=sQY9IvoaTgk[/url] muszę przyznać, że ten pierwszy fragment (the shrine) musiałam oglądać dwa razy, bo w pierwszej chwili nie poznałam, że ten gość mówi po polsku. Ale i tak największe chapeau bas dla Meryl Streep w "Wyborze Zofii".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-27-2015, 08:44
kamg kamg jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

w Paryżu plac pod wieża Eiffla nosi nazwę placu warszawskiego
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki