Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-15-2018, 22:49
nina12's Avatar
nina12 nina12 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez karop Pokaż post
Jak zaczęła się wasza przygoda z nauką języków z grupy romańskiej? Najpierw uczyliście się języka, a później Wasza fascynacja przeniosła się również na kraj i jego kulturę czy odwrotnie? U mnie na początku był zachwyt pięknym melodyjnym hiszpańskim (w opozycji do znienawidzonego przeze mnie języka niemieckiego i wszechobecnego angielskiego) a później zainteresowałam się szerszym kontekstem i postanowiłam studiować filologię hiszpańską (oprócz mojego pierwszego kierunku studiów).
Jeśli chodzi o włoski to najpierw uczyłam się języka. Z kolei w przypadku hiszpańskiego na początku języka nie nawidziłam (szczególnie, że znałam tylko odmianę europejską), ale niedawno zaczęłam się go uczyć z powodu Lubego, który pochodzi z Meksyku
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2018, 19:04
Oriana Oriana jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

U mnie ani to, ani to. zadecydował przypadek. Zaczęłam się uczyć języka z musu, polubiłam go, a żeby ćwiczyć naturalny język, wkręciłam się trochę w kulturę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-17-2018, 12:55
Ernix Ernix jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

U mnie najpierw była fascynacja językiem - zaryzykuję nawet stwierdzenie, że podobał mi się on od zawsze. Od najmłodszych lat chciałam się uczyć języka francuskiego, mimo że jako kilkuletnia dziewczynka nie wiedziałam jeszcze za bardzo, co to za język, gdzie leży Francja, jakie są jej najbardziej znane miasta itd. Marzenie o nauce francuskiego zrealizowałam dopiero w gimnazjum. Potem naturalnie doszła też fascynacja krajem i jego kulturą - oglądanie francuskich musicali, kolekcjonowanie wszystkiego, co ma jakikolwiek związek z językiem francuskim (ulotki, gazety, etykietki po produktach, zużyte bilety i paragony....) oraz pierwsze podróże do Francji <3
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.