Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-12-2018, 01:50
Luki55 Luki55 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Może jakiś fajny film, dobra książka, teatr.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2018, 06:30
bchlopecki bchlopecki jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Czytanie książek lub oglądanie filmów w języku obcym - chyba najlepsze połączenie przyjemnego z pożytecznym. Oprócz tego wszelkie sporty.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2018, 11:42
IrishCitizen2018's Avatar
IrishCitizen2018 IrishCitizen2018 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie ćwiczenia fizyczne lub uprawianie wszelkiego rodzaju sportów, choćby bieganie. Nie ma nic pożyteczniejszego dla osób pracujących umysłowo. No chyba że przygotowywanie zdrowych i pełnowartościowych posiłków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2018, 12:31
Aniti's Avatar
Aniti Aniti jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Do zestawu poprzednika dodałabym też medytację, super pomocna też w przerwach w nauce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2018, 13:12
AgnieszkaStr AgnieszkaStr jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

W obecnych czasach jesteśmy chyba niewolnikami hasła ,,efektywność" i wszystko musi być ,,naj". Wydaje mi się, że zapominamy, że aby nasza praca była efektywna, musimy mieć chwilę na złapanie oddechu, wyciszenie się, odcięcie od obowiązków albo problemów. Sama dałam się złapać w taką pułapkę i był taki okres, kiedy tak właśnie myślałam-nie mogę sobie pozwolić na to, żeby usiąść i obejrzeć odcinek ulubionego serialu, bo...i tu pojawiała się lista rzeczy, które muszę jeszcze zrobić. Wtedy zaciekawił mnie temat kontroli, organizacji własnego czasu. Gorąco polecam wpis Top 10 TED Talks on Time Management, który znalazłam na blogu Timepot. Myślę, że zainteresuje fanów TED Talks oraz innych, którzy szukają sposobów na efektywne wykorzystanie czasu, nie tylko tego wolnego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2018, 15:07
KasiaNBień KasiaNBień jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Haha. Mam tak samo. Małe porządki w pokoju lub inne domowe obowiązki też mnie relaksują. Ciężko wykorzystać mi w pełni czas wolny, tak, żeby nic nie robić, bo wolę jednak spędzać czas aktywnie. Wyjść z domu, pójść na rolki, na spacer z kawą na wynos w ręku i koleżanką do plotek. Ale z drugiej strony czasami jest też i tak, że wolę zostać w domu i oglądać sobie serial czy poczytać książkę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2018, 15:09
EwelinaNowak EwelinaNowak jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Tak jak napisała AgnieszkaStr, pułapka produktywności jest bardzo niebezpieczna. Sama kiedyś w nią wpadłam i doprowadziło to do tego, że nie potrafiłam się zrelaksować przy oglądaniu odmóżdżających seriali, każdą formę odpoczynku uważałam za stratę czasu. Od niedawna staram się wyznaczać sobie czas, w którym będę bez wyrzutów sumienia robić rzeczy nieproduktywne. Owszem, fajnie jest odpoczywać w sposób produktywny, ale to nie zawsze jest dobre i nie zawsze daje oczekiwane efekty. Dlatego w wolnym czasie często oglądam seriale, ale nie robię już tak jak kiedyś - nie muszę znać każdego słowa, nie zatrzymuję żeby wyłapać i zapisać sobie jakiś idiom, po prostu odpoczywam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2018, 15:11
EPinkiewicz EPinkiewicz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dobry film lub książka to zawsze watościowy sposób na spędzenie wolnego czasu, nie tylko relaks, ale też można dowiedzieć się czegoś nowego. Osatnio przekonałam się też do spacerów - niezwykle odprężające zajecie, szczególnie przy ulubionej muzyce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-13-2018, 19:09
oliwiablachowicz's Avatar
oliwiablachowicz oliwiablachowicz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja w wolnym czasie chodzę na basen lub ćwiczę, czytam książki albo spotykam się ze znajomymi. Polecam również wyjście do escape roomu - fajna rozrwyka, a jednak mózg musi się wysilić
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-17-2018, 23:18
NataliaPe NataliaPe jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W zależności od preferencji. Niektórzy regenerują się wychodząc ze znajomymi, inni czytając książkę w swoim towarzystwie. Ja ostatnio odkryłam rysowanie i temu poświęcam czas wolny Poza tym wszelkiego rodzaju aktywności - siłownia, crossfit, pływanie. Pożyteczne dla ciała i ducha.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.