Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-04-2012, 18:54
mari1 mari1 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Olsztyn
Domyślnie

Angielski i niemiecki na studiach ( z drugim mam niewielkie doświadczenie po ukończeniu. Chcę się konsekwęntnie za niego wziąść), rosyjski (native speaker).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-04-2012, 22:23
agata.hung agata.hung jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Aż do końca liceum uczyłam się angielskiego i niemieckiego i z obu tych języków zdawałam maturę. W tym okresie uczyłam się również rosyjskiego, który jest moim wielkim niespełnionym marzeniem i tak już chyba pozostanie bo wybrałam hungarystykę. Dlaczego? Raczej przypadek, aczkolwiek uważam że bardzo szczęśliwy gdyż nauka tego języka daje mi wiele satysfakcji. Z racji studiów ugrofinistycznych miałam okazję przez rok uczyć się fińskiego. Tym właśnie sposobem dziś mówię po węgiersku i angielsku i zaczęłam naukę francuskiego (to osobna historia). Pozostałe wspomniane języki to już raczej przeszłość, zabrakło nauki i kontaktu z tymi językami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-05-2012, 01:36
magher magher jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Angielskiego uczyłam się od podstawówki, zawsze bardzo lubiłam ten język i był dla mnie dość łatwy do przyswojenia, dlatego naturalnym wyborem były studia na filologii angielskiej. W liceum, jako drugiego języka, uczyłam się niemieckiego ale jakoś nigdy nie szło mi za dobrze. Na studiach jako lektorat wybrałam język rosyjski, który bardzo mi się podoba i mam nadzieję, że kiedyś uda mi się go dobrze opanować. Bardzo podoba mi się również język włoski, ale na razie nie mam za bardzo czasu żeby zgłębiać jego tajniki, może w przyszłości się uda...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-05-2012, 12:48
Kasiula84 Kasiula84 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Angielski, wiadomo szkoła, potem studia. Dodatkowo francuski, zaczął się na studiach, potem kontynuowałam naukę indywidualnie z prywatnym nauczycielem. Niestety z powodów finansowych musiałam przerwać, ale zamierzać wrócić. Bardzo mi się podoba ten język, jak i Francja. Co prawda, niestety znam ją głównie z opowiadań, książek i zdjęć. Osobiście byłam tylko w Paryżu, ale marzy mi się wycieczka po całym kraju. W pracy przez pewien czas uczyłam się też rosyjskiego i hiszpańskiego, ale to są jedynie podstawy. Chociaż naukę rosyjskiego też zamierzam kontynuować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-05-2012, 17:27
Nyanpire Nyanpire jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Płynnie posługuję sie angielskim..już jakieś 18 lat się go uczę...nie wiem ale jakoś od małego mnie ciągnęło do tego języka..może to wpływ CartoonNetwork.. A ostatnio zaczęłam się ze względów czysto praktycznych uczyć francuskiego
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-05-2012, 17:30
Mags Mags jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja tylko dobrze znam angielski, troszkę niemieckiego
Uczyłam się francuskiego przez 4 lata ale nic nie umiem teraz. Łacinę też musiałam przeżyć na filologii.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-05-2012, 17:36
karolina2976 karolina2976 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Ja znam język angielski na poziomie CAE oraz podstawy języka niemieckiego. Języka niemieckiego uczyłam się przez trzy lata w liceum, ale już dużo zapomniałam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-06-2012, 00:14
mutaki mutaki jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dobrze znam angielski, niemiecki w stopniu komunikatywnym, rosyjski - znałam, też w stopniu komunikatywnym ale od paru lat praktycznie nie używałam go, więc się zakurzył. Zaczęłam się uczyć hiszpańskiego. Zmusiła mnie do tego miłość do Barcelony Chciałabym się jeszcze nauczyć kiedyś portugalskiego...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-06-2012, 00:34
Sasza Sasza jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Znam rosyjski (studiuję filologię rosyjską ) i angielski w stopniu średnio- zaawansowanym. Strasznie żałuję, że przez rok zaniedbałam angielski i teraz mam straszne braki, ale mam zamiar zapisać się na kurs i porobić certyfikaty
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-07-2012, 21:07
Smoczyca Smoczyca jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polski, angielski, grecki, łacina, greka, francuski, niemiecki, włoski - w kolejności od najlepiej do najsłabiej znanego. Liznęłam hebrajskiego, koptyjskiego i japońskiego, ale aktualnie wywietrzały zupełnie z mojej głowy
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.