Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-27-2011, 13:08
nikla nikla jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

U mnie filologia angielska, filologia rosyjska ( w trakcie), włoski 3 lata w liceum i za parę tygodni wyjeżdżam do Włoch na Erasmusa, niemieckiego uczyłam się w szkole i potem na lektoracie w sumie chyba 12 lat łacina oczywiście też w liceum i na studiach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-27-2011, 17:33
filo_ang filo_ang jest offline
Kumotr

Domyślnie

angielski, niemiecki podstawy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-28-2011, 12:42
katwid3 katwid3 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez agastroba Pokaż post
A jak długo byłaś w UK i jak przebiegała nauka angielskiego? Zastanawiam się, czy szybko łapie się język za granicą. Jak wiedza zdobyta w naszym kraju ma się do rzeczywistości? Słyszałam opinie jednego z wykładowców z mojego uniwersytetu, że jak przyjechał do Szkocji to myślał, że lata studiowania i pracy pójdą na marne.
Faktycznie wyjazd może okazać się niezłym szokiem, ale myślę że bardziej kulturowym niż językowym. Oczywiście mam na myśli np. anglistę, który wyjeżdża do Wlk. Brytanii albo US, w innych przypadkach może być naprawdę ciężko. Ja na czwartym roku anglistyki wyjechałam do Kalifornii i największą przeszkodą w zrozumieniu natives, był jak już ktoś wcześniej wspomniał akcent, choć częściej miałam wrażenie, że ktoś nie może zrozumieć mnie niż ja kogoś Ogólnie wyjazdy zagraniczne są bardzo cenne, miałam w sumie to szczęście że w Kalifornii jest dużo ludzi z Ameryki Środkowej i Południowej, gdzie króluje hiszpański i właśnie hiszpańskiego, nawet dość dobrze, się tam nauczyłam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-28-2011, 16:35
agadek agadek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja najlepiej posługuję się j. angielskim. Długo uczyłam się w szkole, miałam bardzo wymagającego nauczyciela Pracowałam kilka miesięcy w USA, poza tym teraz mam na codzień kontakt z angielskim - najpierw z Norwegami, teraz z Amerykanami. Dzięki temu nie zapominam i ciągle się uczę
Oprócz tego uczyłam się trochę norweskiego i hiszpańskiego. Chciałabym kontynuować, obecnie staram się czytać trochę w wolnym czasie. No i słucham muzyki po hiszpańsku
Kiedyś uczyłam się niemieckiego - ale nic już raczej nie pamiętam, bo nie używam. Poza tym nie lubię tego języka.. jakoś mało przyjazny jak dla mnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-28-2011, 18:56
karolku karolku jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jestem po filologii angielskiej i lingwistyce stosowanej (z wykładowym niemieckim). Na lingwistyce uczyliśmy się rosyjskiego dość intensywnie przez 5 albo 6 semestrów. W liceum byłam w klasie z rozszerzonym francuskim. Używam głównie angielskiego, niemieckiego mniej, ale zdarza się. Niestety organy nieużywane zanikają :-( Dzisiaj np. ledwo rozpoznaję bukwy. Ale do francuskiego z pewnością kiedyś wrócę!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-05-2011, 15:00
aleksandra86 aleksandra86 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja wciąż poznaję: angielski, hiszpański i bułgarski
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-03-2012, 14:15
sokananasowy sokananasowy jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A ja znam angielski, średnio niemiecki i podstawy hiszpańskiego. Fajnie by było znać coś więcej, ale ja to raczej talentu do języków nie mam :>
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-03-2012, 14:55
Samisa's Avatar
Samisa Samisa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Angielski to połowa mojego życia Trochę mniejszy kawałek wydarł niemiecki,bo jakieś 6 lat i hiszpański około 3. A łacinkę trzeba było umieć nie z własnej woli,ale też się umie zawsze
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-03-2012, 15:01
nensha's Avatar
nensha nensha jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Studiuję filologię angielską, ale poszłam na nią po 3 latach nauki, bo z angielskim zetknęłam się dopiero w liceum. Od 4 klasy podstawówki uczyłam się niemieckiego, ale nigdy nie przyszło mi na myśl żeby studiować germanistykę Poza tym, znam podstawy japońskiego, choć więcej rozumiem niż sama sklejam. Bardzo chciałabym uczyć się też norweskiego lub szwedzkiego.
Rosyjski zawsze był dla mnie czarną magią
Stary 02-04-2012, 01:29
paulina8901 paulina8901 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja studiuję niderlandzki, a poza tym znam angielski (ale nie mogę powiedzieć, że jest to płynny angielski), podstawy hiszpański i jakieś tam podstawy niemieckiego, którego uczyłam się ostatnio 3 lata temu. A na tę moją filologię trafiłam chyba tylko dlatego, że chciałam studiować coś innego niż angielski... A potem mi się spodobało i tak już zostałam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.