Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-15-2011, 12:13
rapariga rapariga jest offline
Kumotr

Domyślnie Jakie języki znacie?

Chciałabym zapytać, jakie języki obce są Wam znane, skąd wynika zainteresowanie niektórymi?
Sama znam angielski, portugalski, uczyłam się też niemieckiego, łaciny (wiadomo szkoła) i hindi, który trafił mi się dość niespodziewanie.
Portugalskiego zaczęłam się uczyć dwa lata przed wyjazdem na Erasmusa, jakoś tak bardzo spontanicznie, ale też konsekwentnie. Później zaczęłam studia językowe w nadziei, że ten język będzie jednym z wykładanych. Tym sposobem, przez spory zbieg okoliczności różnorakich, trafiłam na hindi. Po dwóch latach i zdanym egzaminie we wrześniu, stwierdziłam, że to jednak nie dla mnie.
Jak to wygląda u Was?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2011, 13:27
inez415's Avatar
inez415 inez415 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Wałbrzych
Domyślnie

Angielskiego uczę się od kilkunastu lat, do tego ze szkoły wyniosłam podstawy niemieckiego, francuskiego i łaciny.
Stary 08-21-2011, 13:32
paula7732 paula7732 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja w tej chwili najlepiej posługuję się angielskim, z racji pobytu w UK. Bardzo dobrze swego czasu znałam rosyjski, francuski i łacinę. Rosyjski wiadomo był przymusem, chociaż ja nic przeciwko niemu nigdy nie miałam. Francuski i łacina z racji profilu humanistycznego w LO. A w czasie studiów (afrykanistyka) zapoznałam się z amharskim, swahili i hausa, z czego tylko amharski był obowiązkowy, pozostałe dwa to kwestia "hopla" na punkcie języków
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2011, 14:03
agastroba's Avatar
agastroba agastroba jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

A jak długo byłaś w UK i jak przebiegała nauka angielskiego? Zastanawiam się, czy szybko łapie się język za granicą. Jak wiedza zdobyta w naszym kraju ma się do rzeczywistości? Słyszałam opinie jednego z wykładowców z mojego uniwersytetu, że jak przyjechał do Szkocji to myślał, że lata studiowania i pracy pójdą na marne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2011, 20:32
paula7732 paula7732 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jestem tu od 5 lat i mimo, że w Polsce uczyłam angielskiego to pierwsze tygodnie czy nawet miesiące były trudne. Pamiętam wycieczkę o szewca, typowego Anglika, z którego tyrady zrozumiałam 10% przez akcent. Poza tym w Londynie jest tyle różnych akcentów, że czasem i teraz jest mi ciężko niektórych zrozumieć. Jamajczyków nawet już nie próbuję
Jeśli jednak chodzi o polską znajomość gramatyki to jest naprawdę dobrze. Jedna z moich koleżanek poszła na kurs przygotowujący do pracy nauczyciela angielskiego dla obcokrajowców ,i pomimo że cała reszta grupy to byli Anglicy, to ona znała gramatykę angielskiego najlepiej. Zdecydowanie polecam pobyt zagranicą przy nauce języka. W Polsce nigdy bym się tyle nie nauczyła.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-23-2011, 23:08
xemkax's Avatar
xemkax xemkax jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Krakow
Domyślnie

Angielski, nauka w szkole, nigdy nie wiązałam z nim przyszłości, więc znajomość na poziomie średnio-zaawansowanym. Cały czas się dokształcam, bo angielski po prostu trzeba znać.
Hiszpański na poziomie biegłym, mieszkałam w Hiszpanii i studiuję filologię hiszpańską w Polsce, teraz roczny Erasmus znowu w Hiszpanii. Kocham ten język, polecam
Walencki (kataloński) - poziom podstawowy, sporo rozumiem, ale nie mówię za bardzo, nauka w hiszpańskiej szkole.Chcę kontynuować naukę, ponieważ podoba mi się ten język.
Niemiecki 3 lata w szkole, ale nigdy za tym językiem nie przepadałam, więc nie uczę się go dalej, znajomość na poziomie podstawowym.
Łacina i greka w liceum, 2 lata nauki, ze względu na profil humanistyczny.
Francuskiego uczyłam się parę miesięcy w szkole językowej, ponieważ to piękny język, jednak zniechęciła mnie forma nauczania w tej konkretnej szkole i na jednym semestrze się skończyło. Może kiedyś wrócę do nauki tego urokliwego języka
Portugalski 2 lata w szkole językowej, 1 semestr lektoratu na studiach, i następny semestr też spędzę z portugalskim Zakochałam się w tym języku i również bardzo polecam, na pewno będę się go dalej uczyła
Stary 08-23-2011, 23:29
Alena Dubinina Alena Dubinina jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Niestety, mój angielski nie jest ani płynny, ani za bardzo zaawansowany, za to płynnie posługuję się rosyjskim, białoruskim i polskim
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-24-2011, 13:26
student1206 student1206 jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Ja znam angielski i rosyjski oraz troszku łacinę z racji studiów....
Bardzo chciałabym nauczyć się hiszpańskiego
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-25-2011, 23:53
dorottya dorottya jest offline
Kumotr

Miejscowość: Kraków/ Cieszyn
Domyślnie

Ja znam angielski, niemiecki, węgierski i czeski.

Połowa mojej rodziny pochodzi z Czech. Jestem z Cieszyna i tutaj wiele rodzin jest polsko- czeskich. Stąd moja znajomość czeskiego, nigdy się go nie uczyłam, za to w moim domu nieustannie włączona jest czeska telewizja
Idąc na studia filologiczne, chciałam wybrać język inny niż angielski, czy niemiecki, które są bardzo popularne. Chciałam również nauczyć się nowego języka, a w sytuacji, kiedy jestem bardzo związana z moim rodzinnym miastem stwierdziłam, że najlepszym rozwiązaniem będzie węgierski, ponieważ istnieje wiele powiązań gospodarczych między południem Polski, a Węgrami- i tak już zostało
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-26-2011, 15:30
atw atw jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

ja uczyłam się rosyjskiego w szkole podstawowej, jak wielu z nas. W szkole średniej uczyłam się angielskiego i francuskiego. Angielski szlifowałam też na studiach i szlifuję nieustannie. Francuskiego trochę zapomniałam, ale wrócę do tego języka jak tylko będę miała czas. Hiszpańskiego uczyłam się na studiach kilka semestrów, mieszał mi się z tym, co pamiętałam z francuskiego, ale hiszpański też chciałabym kiedyś podszkolić. Na lekcjach niemieckiego byłam kilkakrotnie, ale nie wciągnął mnie ten język.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.