Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-30-2012, 23:24
Ickam's Avatar
Ickam Ickam jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Tematy prac dyplomowych na filologii angielskiej

Uważne oko od razu stwierdzi, że temat to klon z forum germańskiego. Napiszcie drodzy angliści, jakie były tematy Waszych prac dyplomowych i wrażenia z ich pisania.
Temat mojego licencjatu to: English Chivalry in the Middle Ages.
Padło na niego, gdyż trafiłem na seminarium historyczne. Pani promotor kazała wybrać sobie temat, a wcześniej odrzuciła pięć innych propozycji. Temat ciekawy, ale też trudny. Wcześniej nie byłem świadomy, że większość literatury dotyczy rycerstwa francuskiego. W trakcie pisania pracy dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy i mimo, że pisanie szło jak krew z nosa, to jestem zadowolony z efektu. Jednocześnie, niezależnie od tego na jakich studiach magisterskich się znajdę, mam nadzieję, że w temacie pracy magisterskiej uda mi się trzymać z dala od zagadnień historycznych

Ostatnio edytowane przez wikusia22 : 10-31-2016 o 10:48. Powód: Interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-31-2012, 13:47
Sledziu_w Sledziu_w jest offline
Kumotr

Miejscowość: Rybnik
Domyślnie

Ja pisałem licencjat na temat: The translation of video games from English to Polish and/or Russian a comparative study.
Chciałem napisać coś o tłumaczeniach audiowizualnych, ale nie chciałem stworzyć kolejnej pracy o tłumaczeniu filmów, więc wybrałem sobie gry.
Wrażenia? Pierwszy rozdział (teoretyczny) - istna masakra, człowiek siedział cały dzień przed ekranem, a napisał max dwie strony. No, ale dowiedziałem się o istnieniu paru ciekawych rzeczy, na które wcześniej nie zwracałem uwagi. Drugi rozdział (praktyczny) pisało się już zdecydowanie lepiej.

Ostatnio edytowane przez wikusia22 : 10-31-2016 o 10:49.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-31-2012, 18:42
Mandi Mandi jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja pisałam pracę magisterską pt. "Colloquialization and intertextuality in NicolaMonaghan's The Killing Jar" ponieważ intrygowało mnie połączenie badań literaturoznawczych z językowymi.

Ostatnio edytowane przez wikusia22 : 10-31-2016 o 10:50. Powód: Ortografia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-31-2012, 20:06
Mardra's Avatar
Mardra Mardra jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jako że interesuję się fantastyką i antropologią, połączyłam te dwie dziedziny w pracy Magic and its depictions in fantasy literature; an analysis.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-01-2012, 12:33
AgaM AgaM jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Sienno, Poland
Domyślnie

Mój temat pracy brzmiał 'The Society of the Victorian England Depicted in the Works of Selected Victorian Writers'. Im bardziej się w to wgłębiałam, tym mocniej utwierdzałam się w przekonaniu, że chciałabym pisać z tego doktorat
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-01-2012, 12:40
ziula26 ziula26 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mój temat to "Different Methods of Coping with Fate" na podstawie "Never Let Me Go" Ishiguro. A wszystko dlatego, że tak bardzo kocham angielską literaturę, a moja promotorka tak bardzo kochała modern lit. i właśnie Ishiguro

Ostatnio edytowane przez wikusia22 : 10-31-2016 o 10:51.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-01-2012, 12:58
izabelastepkowska izabelastepkowska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Temat mojej pracy to Angielsko-Polski Słownik Terminologiczny Nieruchomości Komercyjnych z Indeksem Polsko-Angielskim. Dziedzina bardzo ciekawa jak dla mnie bo stosunkowo nowa i szybko rozwijająca się szczególnie na obszarze dużych miast w Polsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-01-2012, 13:23
marta.denis@gmail.com marta.denis@gmail.com jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

A ja zaczynam pisać magisterkę na temat różnic w tłumaczeniach polskich i francuskich angielskiej książki "Pierścień i róża" Thackeray'a

Ostatnio edytowane przez wikusia22 : 10-31-2016 o 10:52. Powód: Interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-02-2012, 07:58
raccoonstars's Avatar
raccoonstars raccoonstars jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Elements of the Monroe Doctrine In the foreign policy of G.W.Bush

O ile magisterkę ze stosunków narodowych pisałem nie pod kierownictwem, a raczej pod jarzmem promotora to na anglistyce miałem już dużo więcej swobody i po raz pierwszy poczułem radość z pisania. Lubie tematy historyczno-polityczne i mam wielką frajdę z odnajdywania w historii inspiracji kierującej współczesnym światem.

Ostatnio edytowane przez wikusia22 : 10-31-2016 o 10:52.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-02-2012, 17:44
eliza90 eliza90 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pisałam licencjat na temat tłumaczenia nazw własnych występujących w cyklu powieści przygodowych dla młodzieży Obszerna tematyka, było dużo materiału do przeanalizowania, ale nie żałuję wyboru
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.