Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-07-2012, 18:31
master13 master13 jest offline
Podszyszkownik

Smile Najczęściej używane czasy w języku angielskim

Według mnie najbardziej przydatne czasy to: Present Simple, Present Continuous, Present Perfect, Past Simple, Past Continous. A jaka jest Wasza opinia na ten temat?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-07-2012, 18:39
jkubkowski jkubkowski jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Żeby mieć pełną swobodę w używaniu i rozumieniu angielskiego trzeba znać wszystkie. Nie można powiedzieć, że któryś czas jest bardziej przydatny niż inny. Nie wszystkie są równie często stosowane, ale wszystkie są ważne. Jeśli chodzi o najczęściej spotykane to pewnie masz rację, ale nie mówiłbym o nich jako o "najbardziej przydatnych".

Ostatnio edytowane przez jkubkowski : 07-07-2012 o 18:42.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-07-2012, 18:44
Podszyszkownik

Domyślnie

Oczywiście zgadzam się w 100% ale moje pytanie było dotyczyło konkretnych czasów, które najczęściej używamy, a nie ich znajomością. Logiczne, że zaawansowany użytkownik języka angielskiego zna wszystkie czasy, ale nie posługuje się regularnie szesnastoma.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-07-2012, 18:49
jkubkowski jkubkowski jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W takim razie dodałbym do tych co podałeś Past i Future Perfect.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-07-2012, 18:50
jendrus76 jendrus76 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Choć z drugiej strony to jest faktem, że przeciętni "zjadacze" języka nie znają wszystkich czasów, a przynajmniej ich nie używają codziennie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-07-2012, 18:55
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla kogoś kto chce nauczyć się podstawowych zwrotów i w miarę poprawnie używać angielskiego do podstawowej komunikacji będzie używał tylko 5 jak nie mniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-07-2012, 19:12
AgaM AgaM jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Sienno, Poland
Talking

Będąc w Irlandii i posługując się na co dzień angielskim (jako że pracowałam tylko z Irlandczykami), używałam zaledwie 5, czy 6 czasów: Present Simple, Present Continuous (wcale nie tak często), Future Simple, Past Simple, Past Cont. oraz Present Perfect. Tym ostatnim posługiwałam się o wiele rzadziej, niż się spodziewałam; Irlandczycy nagminnie używali Past Simple zamiast Pr. Perfect i w ogóle się tym nie przejmowali - bez względu na to, czy to byli urzędnicy, pracownicy banku, moje szefostwo, czy obsługa sklepu Angielski w formie pisemnej jest bardziej naszpikowany czasami, ale niekoniecznie wszystkimi. Unikają zaawansowanej gramatyki jak ognia, z tego, co zauważyłam. Dlatego też porozumiewanie się z nimi jest łatwiejsze, niż się wydaje, i nie wymaga jakichś skomplikowanych manipulacji językowych w gruncie rzeczy. Te czasy w zupełności wystarczą i są najbardziej przydatne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-07-2012, 19:15
Podszyszkownik

Domyślnie

Mam takie same doświadczenie jak Ty. Magiczna 5 króluje. Jedyna rożnica polega na tym, że w Anglii nagminnie używają Present Perfect zamiast Past Simple. Wydaje mi się, że Brytyjczycy utrudniają sobie często życie (lewostronny ruch, inne miary, itp.)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-07-2012, 19:39
Podszyszkownik

Domyślnie

Święta prawda! Ale to też działa w dwie strony. Podejrzewam, że Polacy też nie znają gramatyki języka polskiego tak jak powinni.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-07-2012, 19:55
EwaŁ EwaŁ jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez jkubkowski Pokaż post
W takim razie dodałbym do tych co podałeś Past i Future Perfect.
Past Perfect? Ale przecież nawet tendencja w języku jest taka, żeby to, co da się wyrazić leksyką (zamiast Past Perfect), właśnie tak wyrażać....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.