Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-07-2011, 21:56
Dunya's Avatar
Dunya Dunya jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań/Warszawa
Domyślnie

Mnie kiedyś wzięli za Irlandkę, ale taką dwujęzyczną z Gaeltacht. Prosili mnie o powiedzenie paru słów po irlandzku Wychodzi na to, że mój akcent chyba nie jest Oxfordzki...
Stary 12-08-2011, 01:36
sanki sanki jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mnie się zdarzyło dwukrotnie. Pierwszy raz spytał mnie pewien Amerykanin czy jestem British czy Polish. Ewidentnie słyszał, że nie jestem American. I raz podczas rozmowy z osobą ze Szwecji. Nie ukrywam, że bardzo mi było miło. To chyba w dużej mierze zasługa moich studiów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-08-2011, 01:46
IWKA IWKA jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Miejscowość: Poland
Domyślnie

Mnie się to często zdarza. Ostatnio dwa tygodnie temu. Przechodzień mnie zaczepił i jakoś tak wywnioskował z rozmowy.
Kiedyś podczas zajęć na studiach (lektorat), padło pytanie o wyjazdy zagraniczne. Odpowiedziałam, że nigdy nie byłam zagranicą. Na to jedna z moich nowych koleżanek: Serio? A mówisz tak, jakbyś była .
Trzeba sobie jakoś radzić
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-08-2011, 11:37
kalinka kalinka jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warsaw
Domyślnie

"Ssłowiańska naleciałość". Gdy mieszkałam pół roku w Stanach wielu ludzi mówiło mi, że mam taki nice, sweet akcent i bardzo im się podobał. Gratuluję wszystkim tym, którzy byli pomyleni z native speaker'em!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-08-2011, 11:41
kalinka kalinka jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warsaw
Domyślnie

Chodzi o to, że jak masz akcent native speaker'a to od razu wyglądasz na profesjonalistę, można z ciebie wyczytać że zależy ci na samodoskonaleniu, że jesteś ambitny, że ciężko pracujesz, a to jest ważne w zyciu, zwłaszcza zawodowym. Ludzie mieszkają po 10 lat w USA a mówią z akcentem tak jak dzieci z podstawówki. Szkoda, że nie zalezy im na tym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-08-2011, 17:03
viper_pred viper_pred jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Niestety, moja jakże cudna wymowa zdradza mnie z daleka, tak więc w osobistych kontaktach chyba tylko głuchy by mnie pomylił z nativem, natomiast musze przyznać, że często w Internecie ludzie mylili mnie z nativem. Ileż to razy ludzie na chatcie byli zszokowani, że rozmawiają z obcokrajowcem

Był też kiedyś między mną a moim brytyjskim kolegą pewien "running joke" - że mój angielski jest lepszy od jego
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-08-2011, 19:50
prophetess prophetess jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mi się raz zdarzyło że pewien Nigeryjczyk myślał że rozmawia z Brytyjką. Niestety on nie mówił zbyt dobrze po angielsku więc to się chyba nie liczy :P Anglicy za to twierdzą że potrafią rozpoznać nie-Anglika po samym wyglądzie zanim dana osoba zdąży cokolwiek powiedzieć więc nie ma co i tak zostaniemy zdemaskowani :P co nie oznacza że nie mamy próbować naśladować brytyjskiego akcentu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-09-2011, 01:24
olaq20's Avatar
olaq20 olaq20 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Pabianice
Domyślnie

Mnie nikt nigdy nie wziął za native speakera, ale kiedyś mój kolega siedział w Anglii i tam spytali go: z którego stanu pochodzi
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-12-2011, 22:52
aga/stycz aga/stycz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że jezeli juz, to Polacy mogą być odbierani jako Amerykanie. Nie wiem dlaczego, ale jakoś łatwiej nam zbliżyć naszą wymowę dl wymowy amerykańskiej. Może to wpływ wszechobecnej kultury amerykańskiej, muzyki i filmu, a moze przyczyna jest jeszcze inna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-13-2011, 00:57
hassaniec hassaniec jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

My nie mamy takich szans na bycie wziętym za nativa. Najbardziej to chyba Holendrom i Szwedom wychodzi. Myslę że jesteśmy tak pomiędzy nimi a Turkami:P
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.