Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-25-2018, 10:44
Mar41 Mar41 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Ostrołęka
Domyślnie

Jeśli się ma jakieś certyfikaty albo ukończyło się studia filologiczne (na takich studiach jest w regulaminie, na jakim poziomie się powinno skończyć i żadne dodatkowe, państwowe egzaminy są nie potrzebne), to warto wstawić swoja kategorię jak np, B1, C1, C2 itp. Jak ich nie ma to można to napisać opisowo jak średnio-zaawansowany, początkujący, zaawansowany, itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-29-2018, 19:04
filip970622 filip970622 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wydaje mi się, że pisanie poziomami A, B, C to dobry pomysł, ale wiele osób zapomina żeby zaznaczyć, jeśli mają jakiekolwiek doświadczenie, nawet najmniejsze w pracy, ponieważ zawsze może się to przydać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2018, 17:50
Joanna25 Joanna25 jest offline
Kumotr

Domyślnie

zawsze najlepiej korzystac z CEFR
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2018, 21:24
Artickman Artickman jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Według mnie zależy to mocno od pracy. Mając zdany egzamin na danym poziomie podajemy go oczywiście, w pozostałych przypadkach odnośnikiem powinien być rodzaj wykonywanej pracy. Dobrą czy bardzo dobrą znajomością określiłbym bezproblemowe posługiwanie się językiem w sytuacjach ogólnych i tych związanych ze stanowiskiem, średni gdy dogadamy się z trudnościami, a słaby gdy ledwo dukamy ale coś zrozumiemy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2018, 22:07
KasiaNBień KasiaNBień jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja zawsze używam określeń typu "komunikatywny" czy "zaawansowany". Wydaję mi się, że jest to dobry sposób na określenie swojego poziomu językowego w CV. I tak wyjdzie to później w praniu. A literki i cyferki dałabym przy posiadaniu jakiegoś konkretnego certyfikatu językowego, który potwierdza naszą znajomość języka na takim czy innym poziomie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2018, 23:34
mlebkowska mlebkowska jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Najlepiej certyfikatami albo poziomem edukacji, ale zaawansowany, podstawowy, biegły itd. są chyba najłatwiejsze do zrozumienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-17-2018, 12:51
KNiziurska's Avatar
KNiziurska KNiziurska jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Warto wziąć pod uwagę rodzaj/środowisko wykonywanej pracy. Jeśli wiemy, że nasz pracodawca zrozumie oznaczenia poziomów B1, C2 itp, to śmiało - przy pracy związanej stricte z językami (tłumacz, lektor, nauczyciel) powinno to być podstawą. Zawsze jednak jeśli mamy wątpliwości, można podać poziom słownie (podstawowy, średniozaawansowany) + oznaczenie ABC. Jeśli mamy certyfikaty, warto podpiąć je pod osobną kategorię, bo może się zrobić nieco zagmatwanie jeśli wszystko to wrzucimy w znajomość języków, a i takie CV też widziałam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-19-2018, 08:26
Gringa Gringa jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Też uważam, że najbardziej przejrzysty sposób na określenia języka, to używanie skali CEFR. Jest ona na tyle popularna, że nikt nie powinnien mieć problemu ze zrozumieniem, a ponadto w razie wątpliwości można odnieść się do oficjalnych założeń dla każdego poziomu.
Opisywanie znajomości języka tylko poprzez używanie określeń - podstawowy / komunikatywny / biegły wydaje mi się bardzo mało precyzyjne. Zawsze mam wrażenie, że osoba, która tak określa swój poziom ma coś do ukrycia, albo zwyczajnie leje wodę....
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-19-2018, 15:12
CHARLI22 CHARLI22 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Sugeruję podanie poziomu opisowego, ewentualnie wymienienie posiadanych certyfikatów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-20-2018, 10:38
gallachadus gallachadus jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Używanie ''podstawowy, zaawansowany, biegły'' może być zgubne, zwłaszcza gdy poziom w pisemnm i mówionym się różnią. Najlepiej używać skali CEFR jest na tyle popularna, że nie powinno być problemów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.