Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-03-2017, 17:24
sprachdesign sprachdesign jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Austria
Domyślnie

od 15 lat mieszkam za granica-najpierw 5 lat w Niemczech potem w Austrii. Uważam ,ze to bardzo cenne doświadczenie, już kilka osób mówiło w ten sposób, poszerza horyzonty, bo okazuje się ,ze wystarczy przekroczyć granice raptem o 100 km i znajdujesz się w innym świecie,gdzie ludzie myślą zupełnie inaczej niż twoi rodacy. Ale uczy tez pokory - bo niestety ,niezależnie jak bardzo się zaaklimatyzujesz i zintegrujesz to będziesz zawsze przybyszem. Nie widzę w tym jednak nic złego- uważam, ze pokora, to zaleta, nie wada
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-03-2017, 21:37
encja encja jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Może wyjadę na jakiś czas do Norwegii w celu osłuchania się z językiem i poznanie kultury z pierwszej ręki. Czy mogłabym tam żyć na stałe? Raczej tak, nie widzę przeszkód
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-04-2017, 12:36
slavomirrr slavomirrr jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli już to Niemcy bo blisko i dobre zarobki, ale z drugiej strony nigdy w życiu, uroda kobiet przegrywa z polską konkurencją
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-11-2017, 14:51
Nishtec Nishtec jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W sumie to już kilka razy zastanawiałem się nad wyjazdem, ale za każdym razem z niego rezygnowałem. Nie potrafię żyć poza Polską. Rozważałem natomiast kierunki takie jak Norwegia, Kanada lub Szwajcaria
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-11-2017, 17:16
VictoriaKedra VictoriaKedra jest offline
Podszyszkownik

Jestem obcokrajowcem w Polsce, ale muszę przyznać że dobrze mi się tu mieszka. Mam z czym porównać. Od urodzenia do 17 roku mieszkałam w Rosji, potem przez 5 lat w Czechach, i udało mi się spędzić 4 miesiąca w USA . W Czechach czułam się strasznie obco. Mieszkałam w Pradze, gdzie prawie każdy człowiek ma noc do góry, bo przecież to jest Praga.. Czesi są specyficznym narodem, nie chciałabym tam wrócić... W stanach spoko, tylko odczułam w ludziach sztuczność. Grzeczność, uśmiechy jak najbardziej, tylko często nie są szczere. No a w Polsce dzięki Bogu jeszcze nie przeżyłam nic podobnego. Lubię ten kraj i ludzi, których spotykam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.