Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Hydepark
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-09-2017, 22:01
Rosveen's Avatar
Rosveen Rosveen jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez r_rozmus Pokaż post
Wiem, że kościół jest dość przeciwny. Moja kuzynka miała mieć na imię "Jessica", ale ksiądz nie chciał się na to zgodzić. W końcu skończyło się, że na pierwsza ma Weronika, a na drugie "Dżesika"...
Ksiądz ma obowiązek spisać akt chrztu z imionami, które widnieją w akcie urodzenia. Może się stawiać, namawiać na dodanie imienia świętego jako drugiego, ale jeśli rodzice się nie ugną, to ostatecznie jest to ich decyzja. Inna sprawa, że niewiele osób walczy o swoje prawa i pewnie wolą nie wchodzić z większy konflikt z księdzem, więc po prostu zmieniają imię. Ale z tym też jest trochę kłopotu, bo chrzest rzadko odbywa się w pierwszych dniach życia dziecka, więc najprawdopodobniej trzeba potem zmieniać też akt urodzenia (rodzice mają 6 miesięcy na ewentualną zmianę imienia dziecka).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-10-2017, 00:29
Barborka678 Barborka678 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez charlotteB Pokaż post
Wg mnie takie imiona są do przyjęcia, jeżeli rodzice mieszkają zagranicą i zamierzają tam mieszkać, wychowywać dzieci itd. W połączeniu z polskim nazwiskiem często takie imiona brzmią po prostu śmiesznie...
I tutaj bym się zgodziła. Jest wiele ładnych zarówno polskich, jak i angielskich imion, ale danie dziecku angielskiego imienia, kiedy cała rodzina mieszka w kraju anglojęzycznym może znacznie ułatwić dziecku życie. Znam przypadek, kiedy dziecko było wprost wyśmiewane przez to jakie ma polskie imię (,,Jagoda"), a i może ono nie do końca rozumieć, dlaczego inni wymawiają jego imię inaczej niż w Polsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-10-2017, 00:39
Barborka678 Barborka678 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Osobiście nie dałabym swojemu dziecku zagranicznego imienia. Uważam, że nasz język jest najpiękniejszy, a i chciałabym, żeby dziecko, jako jedno z pierwszych rzeczy, jak nauczy się pisać, potrafiło poprawnie podpisać się i wymówić swoje imię. Jednak, zwolennicy angielskich, czy innych obcych imion mogą zawsze wybrać imię, które jest podobne, czy nawet takie same jak w innym obcym kraju. Osobiście poznałam żydówkę, która miała na imię Daniela
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-10-2017, 21:52
klaudia96m klaudia96m jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Mamy tyle ladnych, polskich imion, czy nawet slowianskich, ze dawanie takich imion jak Jessica czy Bryan jest krzywdzace
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-10-2017, 23:01
wiolakq wiolakq jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem zagraniczne imiona brzmią nienaturalnie, jednak jeżeli komuś się podobają to czemu ma się ograniczać?:>
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-10-2017, 23:57
AniaS AniaS jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jeżeli dziecko i rodzina mieszkają w Polsce, to zdecydowanie nie jest to dobry pomysł nadać dziecku "zagraniczne" imię. Na co dzień mam do czynienia z dziećmi i widzę jaką reakcję wywołuje u nich obcobrzmiące imię kolegi czy koleżanki. Może być to po prostu krzywdzące dla dziecka. Poza tym zestawienie takiego imienia z polskim nazwiskiem, bywa czasami bardzo śmieszne. Z wiadomych względów nie chcę tu podawać przykładów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-11-2017, 12:12
slavomirrr slavomirrr jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jednakże należy pamiętać, że nadanie polskiego imiona również może być krzywdzące, na przykład nazwać dziewczynkę Ryszarda lub Mieczysława. Lub Zdzisława, tudzież Wiesława. Wtedy już lepiej Nikola czy nawet Jesika, moim zdaniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.